Recovery nie działa

Witam.HP Pavilion dv6700ew. Nie działa f11 żeby zrobić recovery,nie działają też wypalone na początku płytki z systemem.Z HP nie dostanę oryginalnych płytek ponieważ laptop już nie jest na gwarancji.Co zrobić żeby to f11 mi zadziałało?

Pozdrawiam

Jeśli jest ukryta partycja recovery oznacza to, że na płytkach są sterowniki, crapware etc.

Sprawdź czy jest jakaś z napisem “Windows XP/Vista/7” (niepotrzebne skreślić).

Jak objawia się niedziałanie F11? Może za recovery odpowiada inny klawisz?

Przy zakupie laptopa nie dostałem żadnych oryginalnych płytek.W HP jest tak że trzeba sobie samemu zgrać viste. Po wciśnięciu F11 przy stracie pojawia się ciemny obraz i tak zostaje nawet przez kilka godzin i tylko przyciskiem power mogę uruchomić laptopa ponownie. F11 odpowiada za recovery na 100%

Ściągnij GParted, wypal na płycie i sprawdź partycje. Zawsze jest tak, że dostajesz płytkę z nagranym systemem, musisz nagrać płytkę z systemem z ukrytej partycji za pomocą aplikacji od producenta komputera, bądź dostępna jest tylko partycja recovery przywracająca komputer do stanu sprzed zakupu. Nie bawiłeś się czasem partycjami? Nawet zmiana rozmiaru może spowodować nierozpoznanie partycji przez program do odzyskiwania.

Co do bawienia się partycja to podzieliłem ją tylko. Laptopa kupowałem w sklepie i oryginalnych płytek nie dostałem ponieważ HP takich nie daje.

Dodane 17.10.2010 (N) 21:19

GParted jak i inne tego typu programu normalnie widzą partycje D gdzie jest recovery wiec ja już nie wiem co się dzieje.

Z tego co ktoś tu kiedyś i chyba nawet nie raz pisał, to HP akurat daje płytki ale trzeba o nie poprosić :slight_smile: Dokładniej, trzeba zwrócić się do producenta z prośbą o płytę z systemem i podobno wysyłają je nawet bez dodatkowych opłat. Więcej musisz dowiedzieć się w sklepie lub od samego producenta, wysyłając, np. maila :slight_smile:

Innym wyjściem, jest jeszcze pożyczenie od kogoś oryginalnej płyty z taką samą wersją systemu (service packi nie mają znaczenia) i aktywacja systemu na kluczu z twojej naklejki.

Co do GParted, to uruchom terminal i jak możesz to wklej wynik polecenia:

fdisk -l

Pozdrawiam!

Po kilku telefonach do HP o przysłanie oryginalnych płytek z systemem i negatywnymi odpowiedziami że skoro laptop już nie jest na gwarancji to niestety nie dostanę płytek napisałem maila do działu reklamacji. Po godzinie dostałem odpowiedź że płytki są już zamówione i jak tylko je otrzymają zostaną do mnie wysłane. Widać ze pracują tam “ludzie” i ludzie.

Albo po prostu nie można dać się zbyć :slight_smile:

Pozdrawiam!

Witam.

Dostałem dziś oryginalne płytki recovery od HP. Mam pytanie czy podczas instalacji muszę wpisać ten klucz który mam na naklejce pod laptopem?

Nie, ponieważ jest zintegrowany z obrazem systemu. Nawet nie będziesz musiał go aktywować, bo zainstaluje się już jako aktywowany.

Jeśli system pyta o jakiś klucz to tak, ten z naklejki pod laptopem.

Pozdrawiam!

Vista zainstalowana,wszystko ok tylko nie mam dźwięku. Wszystko powinno być ok bo płytki mam oryginalne od HP. Nie wiem co jest grane.

Pobierz sterowniki ze strony producenta laptopa lub płyty głównej, bo zapewne jest to karta zintegrowana, jak nie pomoże to będziemy się dalej zastanawiać co z tym fantem zrobić.

Pozdrawiam!

Roobal to co konkretnie mam pobrać?

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … ct=3658241

Przecież masz tam napisane od czego są sterowniki, Ciebie interesuje dźwięk, więc pobierasz ten sterownik ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp38501-39000/sp38899.exe.

Pozdrawiam!

Pobrałem,zainstalowałem ale dźwieku niestety brak.

Dodane 18.11.2010 (Cz) 17:24

Dziś kupiłem kartę dźwiękową na USB.Zainstalowałem ale ciągle nie ma dźwięku! Wszystkie wskaźniki podskakują gdy włączę jakąś muzykę,sprawdzałem też w BIOSie,tam też jest ok.Czarna magia.Niby wszystko działa poprawnie a dźwięku nie ma.Skoro nawet zewnętrzna karta nie działa to co może być nie tak?

Pozdrawiam