Recovery nie działa


(Norbi3xd) #1

Mam problem z moim laptpem ASUS X53S. Chciałem reinstalować system z partycji Recovery, ale już nie działa... Napisałem juz, bo wczoraj, gdy chciałem przetestować ta funkcję, to działała. Ale anulowałem, bo miałem to zrobić dziś. A dziś nie działa. Recovery, która wczesniej była niewidoczna teraz jest widoczna. W programie AI Recovery Burner pisze "Recovery disc does not exit." Co mam zrobić?

System mam Windows 7. Wersja 64bitowa.

Inne pytanie... Czy jeśli zainstaluje system z płyty sciągniętej z internetu, a wpisze mój kod z naklejki spod laptopa, czy będzie to legalne?


(luger) #2

Możesz aktywować system zainstalowany obojętnie skąd, byleby to była taka sama wersja, czyli jak miałeś Home Premium to taki aktywujesz tym kluczem spod laptopa i to nawet kilka razy. Ja mój już aktywowałem 4 razy i to na różnych laptopach, tak że klucz nie jest przypisany do konkretnego sprzętu tylko do konkretnej edycji systemu, przy czym nie ma znaczenia czy to jest 32 czy 64 bitowy system.

P.S. System 3 razy aktywowałem na wirtualnych maszynach, a 4 raz jak przeniosłem go na innego laptopa, tak że jest tylko jeden, żeby nie było... :smiley:


(Szalona1000) #3

Miałem ten sam problem i nawet w ASUS nie mogli mi pomóc . Ale rozwiązałem problem :smiley: daj gg to ci wytłumaczę


(matio) #4

luger , a czy czasem do laptopów nie sa preinstalowane wersje OEM systemów? To znaczy że dany system powinien być uruchamiany tylko na tym konkretnym laptopie z którym był kupiony żeby był legalny (mam rację?)


(luger) #5

Nie wiem matio , ale wydaje mi się, że z laptopem kupujesz klucz systemu bez nośnika. Może to wyglądać różnie u różnych producentów. Nie mam żadnego lapka na firmę więc się tym specjalnie nie przejmuje czy ten system jest legalny będąc zainstalowanym na innym laptopie, ważne, że za niego zapłaciłem i klucz jest legalny.


(Spandau) #6

Spróbuj ukryć ponownie partycje Recovery może to pomoże http://vip.asus.com/forum/view.aspx?boa ... uage=pl-pl


(Norbi3xd) #7

Niestety nie mogę odpalic tego programu. Wyswietla sie ze ma być 64bitowa wesja...


(Spandau) #8

Jeśli chodzi o program w linku który podałem powyżej to Ranish Partition Manager zawiera płyta Ultimate Boot CD http://download.chip.eu/pl/Ultimate-Boot-CD_102018.html (chyba nie jest wymagana rejestracja) format iso Nagrywasz bootowalną płytkę i z niej uruchamiasz komputer Dokładnie program Ranish Partition Manager znajduje się pod opcją Filesystem Tools http://knightlust.blogspot.com/2006/08/ ... nager.html

Jak będzie problem zobacz tutaj w naszym języku http://czolg.ovh.org/ghost/ pod koniec tematu


(Henio Mazurek) #9

Ja bym jeszcze spróbował coś takiego. Pobrać Parted Magic, zbootować, w terminalu wpisać

W logu wynikowym wypatrujesz etykiety OEM, Recovery czy coś w ten deseń.

Potem w menu Parted Magic wybierasz Extras menu => Plop Boot Manager i wybierasz partycję recovery.

Z Plop Boot Manager bootujesz partycję recovery i przywracasz system.


(Szalona1000) #10

Ściągamy ten program http://download.cnet.com/Paragon-Partition-Manager-Free-Edition/3000-2248_4-10904411.html?part=dl-&subj=dl&tag=button instalujemy i rejestrujemy . Na maila przychodzi klucz i mamy dostepna opcję ukrycia dysku . Ukrywamy partycję R:Recovery w ASUS . Należy pamiętac aby przed wyjściem nacisnąć zielonego ptaszka na górze bo inaczej program nie zastosuje zmian . Po tym zabiegu partycja recovery znowu działa z skrótem F9 .