RECOVERY. Tworzenie dysków

Witam!

Używam już od ponad dwóch tygodni laptopa firmy HP,

w którym jest zainstalowany system Windows Vista.

Nie zrobiłem jeszcze dysków Recovery.

Dlatego mam pytanie… :

Jak teraz zrobię te dyski, to będzie to czysty system taki jak był już zainstalowany,

czy łącznie z programami, grami i ustawieniami które sobie przez te 2 tygodnie wprowadziłem?

Z góry dziekuję za pomoc.

Pozdrawiam

będzie to obraz wraz ze wszystkimi programami, sterownikami które były gdy pierwszy raz włączyłeś laptopa

programół które sobie doinstalowałeś nie będzie, chyba ze zrobisz teraz jakimś innym programem obraz partycji na stan dzisiejszy.

A ile płytek jest na to potrzebne?

zależy jak dużo miejsca na partycji masz zajęte

Aa… to według tej zasady to działa.

Przepraszam za może banalne pytania, ale pierwszy raz spotykam się z tą partycją.

To zależy od programu, którym przygotowujesz płytę RecoveryCD, nie wiem jak jest w HP ale np. producent Acerów daje możliwość zarówno nagrania obrazu systemu z partycji przywracania jak i wykonania własnego obrazu partycji w stanie obecnym systemu. Jeśli program od HP tego nie umożliwia to możesz skorzystać sobie z tego poradnika tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezilla-partimage-t344650.html

Pozdrawiam!

Powrócę do tematu, bo trochę zaniedbałem stworzenie tych dysków.

Mam jeszcze kilka pytań, na które chciałbym poznać odpowiedź :

  1. Czytałem gdzieś że można nagrać ten dysk recovery tylko raz.

O co dokładnie chodzi? Czy mogę sobie te płytki później przegrać?

Aby np. mieć dwa zestawy tych dysków?

  1. Moja partycja recovery ma zajęte około 9,10GB. Będę potrzebował dwie płytki dvd?

Albo jedną tą 8 gigową?

  1. Czy po stworzeniu tych dysków partycja recovery zniknie z mojego dysku?

Z góry dziękuję za pomoc.

Tego nie sprawdzałem ale jeśli chodzi o Acery to nie zauważyłem aby nie było możliwości ponownego nagranie płyt, po nagraniu już jednych :slight_smile:

Zawsze istnieje taka możliwość.

Tak. W przypadków Acerów, Vista potrzebuje 2 DVD 4,7GB a np. Windows 7 już 3 DVD :slight_smile:

Nie :slight_smile:

Pozdrawiam!

Płytki można tylko raz nagrać i są to dwie płyty dvd dodatkowo masz ukrytą partycje po wciśnieciu F11 przywraca ci się cały obraz z nowym systemem możesz też zadzwonić do pomocy otrzymasz dwie płyty z system i sterownikami za friiko :slight_smile: