Recovery w HP na nowy dysk

witam,

mam hp pavilion. Jakiś czas temu zrobiłem sobie kopie recovery na DVD - hp umożliwia wykonanie tylko jednej takiej kopi. Niedawno zepsuł mi się dysk twardy - jeszcze jest możliwość wystartowania z niego i pracy na nim, ale po ok 3 włączeniach komp się zawiesza (analiza dysku wykazała uszkodzenia czegoś tam w dysku). Sama partycja recovery jest ok. Jak chcę zainstalować wszystko od nowa z płyty DVD z recoverem to wyskakuje mi błąd - że płyta może być uszkodzona. Zastanawiałem sie, czy nie dałoby rady w jakiś sposób skopiować jeszcze raz partycji recovery ze starego dysku na nowy. Jeśli macie jakis program, który by mi to umożliwił - pomóżcie :slight_smile:

jest taka mozliwość

Norton Ghoust płyta botująca

odpala się program i wybieramy opcje partition to partition

wskazujesz partycje do skopiowania i następnie gdzie chcesz ją skopiować czyli na drugi sprawny dyski wykonuje kopie

prawda ze proste tylko musisz mieć taki program (płatny) ja mam obraz płytki bootujacej ale nie mogę ci jej dać bo to piractwo by było

napisz do mnie na PW

Zapoznaj się z tym tutorialem (darmowy program):

tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezilla-partimage-t344650.html .

Zajrzyj jeszcze tutaj:

http://www.dobreprogramy.pl/Archiwizacj … ws,27.html .

Możesz spróbować skopiować płytkę na której pojawia się błąd odczytu. Kilka razy mi się tak udało uratować recovery. Kopię robię na nośniku o przeciwnym znaku: jeśli oryginał jest na DVD+R to wypalam na DVD-R. Trochę to śmieszne rozwiązanie ale czasami pomaga a przy kosztach płyt DVD warto spróbować…

:roll:

robię kopię dvd… może coś pomoże :?