Recovery w Vista Ultimate


(siwy991) #1

Witam! chciałbym się dowiedzieć czy istnieje techniczna możliwość zrobienia specjalnej partycji (jak na niektórych laptopach), która pozwalałaby na reinstalację Visty lub jej przywrócenie. Mam oryginalną płytę instalacyjną , ale wolałbym się zabezpieczyć:slight_smile: Istnieje taka możliwość ? A jeśli tak to za pomocą jakiego narzędzia? Z góry dzięki!:slight_smile:


(Kylek) #2

Można zrobić obraz partycji z już zainstalowaną i skonfigurowaną Vistą (i nie tylko Vistą, ale każdym innym systemem) i w razie potrzeby przywrócić taki obraz. Programów jest kilka a najbardziej znane to Norton Ghost i Acronis TrueImage (niestety obydwa komercyjne). Z darmowych polecam DriveImage XML.


(roobal) #3

Tak istnieje taka możliwość i masz to nawet dokładnie opisane w tym wątku :arrow: tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezilla-partimage-t344650.html

Wymienione tam oprogramowanie jest całkowicie darmowe i spokojnie dorównuje płatnym programom :slight_smile:

Pozdrawiam!


(Pawbrotm) #4

Przecież w Viście Ultimate jest wbudowana możliwość robienia kopii zapasowych całego systemu - Start, Stan i konfiguracja kopii zapasowej, Complete PC Backup. O ile się nie mylę, to pozwala wybrać tylko potrzebne partycje.