Recovery z płyty DVD w win 7

a mianowcie namieszalem troche w systemie i chcialbym go naprawic , tylko teraz pytanie czy jesli ja go przywroce z plyt to wszystkie dane zostana usuniete z komputera czy tylko z dysku C ?

ASUS K52 J

Różnie to bywa u mnie w hp kasuje wszystkie partycje

Podaj model sprzętu, być może ktoś będzie mógł odpowiedzieć na to pytanie.

Mam również Asusa i oprócz ukrytej partycji otrzymałam także płytki do odzyskiwania systemu. Trzy razy przywracałam system do stanu fabrycznego jaki był w chwili pierwszego uruchomienia. Nie używałam płyt gdyż znacznie prostsze jest uruchomienie procesu odzyskiwania z ukrytej partycji (wcisnąć F9 gdy pojawi się logo Asus). A teraz odnośnie twojego pytania, w Asusach fabrycznie są dwie partycje 60 i 40%, kiedy uruchomisz proces przywracania będziesz miał do wyboru trzy opcje:

  1. Przywraca tylko partycję systemową (tu usunięte zostaje wszystko), druga pozostaje nienaruszona (mimo, że wszystko działa bardzo dobrze warto jednak najważniejsze dane zapisać na zewnętrznym nośniku)

  2. Przywraca obydwie i tworzy również dwie

  3. Przywraca obydwie i tworzy jedną dużą.

Ja zawsze wybierałam opcję 1, cały proces przebiegał bezproblemowo, druga partycja pozostała nienaruszona. Czytaj uważnie komunikaty jakie będą się pojawiały m.in. wybór języka. Jedna uwaga zadbaj aby nie zabrakło prądu.

Oczywiście wszystko przebiega bezproblemowo jeśli nie zmieniałeś układu partycji.