Redmi 4A z MUI Global i aktualizacje

Czy Redmi 4A otrzyma upgrade do Androida 7.xx i MUI 9 bo wszedzie tylko 4X wymieniają jak znajdę coś w Panu Google? MUI 9 pewnie otrzyma, ale to już wiem, że niezaleznie od androida będzie :slight_smile:

Wersje chińskie developerskie nie mają Androida 7 dla tego smartfona, więc nie zapowiada się, żeby miał upgrade do wersji 7.
Tam gdzie upgrade do wersji 7 miał być to widać to po ROM’ach china dev.

MIUI 9 ma otrzymać to fakt - ale jest w trzeciej grupie, więc prędko też nie otrzyma.

To ta trzecia grupa MUI 9 otrzyma kiedy za rok, za dwa?? Bo w linku, który dałes nie widzę jakichkolwiek informacji w jakim czasie, która grupa???

Czemu Redmi 4A nie dostanie androida 7??

Nie wiem - być może ze względu na procesor. Qualcomm nie do wszystkich dostarcza aktualizacji, a bez aktualizacji producenta procesora nie ma aktualizacji Androida (zwykle).
MIUI 9 - nie wiem na razie jest w fazie BETA DEV dla pierwszej i drugiej grupy smartfonów.

Ja MIUI globala chcę zmienić na MIUI Polska (MIUI EU) właśnie ze względu, że szybciej dostaje się nowości. Bo ROM bazuje na chińskim ROMie tyle, że z j. polskim i bez chińskiego crapware + fixy.
Wysłaną mam właśnie prośbę na odblokowanie booloadera, czekam na sms’a od nich.

Dla porównania mam Mi5 Pro, a ROM MIUI Global jest w wersji 8.1.2.0 z Andkiem 6.
Moja mama na Redmi Note 4 (MTK) ma już bardziej aktualny ROM niż mój flagowiec.
Dlatego zdecydowałem się na flashowanie xiaomi.eu_multi_MI5_V8.5.3.0.NAACNED z Antkiem 7. (stable)
Przynajmniej będzie lepiej dopracowany i szybciej fixy i nowości będę otrzymywać.
Jedyna niedogodność to brak aktualizacji OTA. Trzeba ręcznie z zipa w TWRP uaktualniać.

Do twojego Redmi 4A MIUI EU jest w wersji aktualnie 8.5.2.0

Jakopś w tym MUI co dostałem z telefonem (Global) niczego mi nie brakuje, a Android 6.0.1 czy 7.xx w tym sprzęcie chyba aż tak wielkiej różnicy nie zrobi :slight_smile: Działą i tak lepiej niż htc one M9 czy Honor 7. Mówię o płynności MUI, działąnie Bluetooth czy wifi, jakość rozmów powala w tym telefonie za 600 zl (Komputronik).

Poprostu chciałem wiedziec o co chodzi z tymi grupami do aktualizacji MUI 9 :slight_smile:

No masz rację nie robi różnicy, bo nakładka wprowadza większość funkcji, a nie Android pod maską i całe szczęście.
Trzy grupy są utworzone ze względu na cykl wydawniczy deweloperskiej bety MIUI.
Pierwsza dostaje na bieżąco do testów, druga grupa, co ileś kompilacji, gdy wiele błędów jest już usuniętych, a trzecia grupa w najwolniejszym cyklu można powiedzieć, że takie “release candidate”.
Pewnie podzielone jest tak ze względu, żeby za dużych opóźnień nie robić. Czynnikami przydzielającymi do konkretnej grypy to chyba hardware. Pewnie grupa deweloperska i betatesterzy wiedzą jakie tam kryteria sobie zastosowali.

Popraw “grypy” :stuck_out_tongue:

Ale finalny MUI 9 chyba do wszystkich trafi w jednym czasie czy też “grupy” ?? :wink:

Etapami tak jak przy aktualizacji z wersji 7 do 8 MIUI.

Ja dopiero zaczynam przygodę z MUI :slight_smile: