Redmi 5 plus. System nie "widzi" telefonu

Normalnie ładuje się przez USB. W opcjach programisty ustawione MTP, sterowniki zainstalowane/ całe oprogramowanie Mipcsuite też.
Po prostu "nieznane urządzenie./Win11/
Na Linuxie też nic nic nie widzi.
Różne kabelki, różne porty.
Jakiś patent na Xiaomi?
debugowanie też włączałem
A tak normalnie wszystko działa, KDEConnect i mój telefon na windzie, ale bez kabla nie zrotuję.

Co ty chcesz zrobić? Roota w Xiaomi? Musisz mieć zdjętą blokadę bootloadera inaczej uceglisz telefon. Na forum miui polska masz wszystko opisane.

No i po to potrzebuję połączenia kablowego, do bootloadera.

Tryb MTP wlączony?

Czytałeś post?

Tak. Mi chodziło o tryb podłączenia USB - tam w powiadomieniach. Masz tam:

  • MTP;
  • Aparat (PTP);
  • MIDI - nie wiem po co;
  • ładowanie.

Nie mam powiadomień, tylko w windzie- nieznane urządzenie. Tylko ładuje.Zrzut ekranu (168)

System odpal i potem podłącz. Ja zawsze korzystałem z aplikacji „Rebooter”, tylko ona chyba root’a wymagała :(. ADB by wykrywało sprzęt, to musi być system odpalony…

Ja bym jeszcze wywalił tel. z systemu przy użyciu Menedżera urządzeń i jeszcze raz podpiął.

System odpalony, wszystko działa. Z managera tez wywalałem, może coś w USB nie styka? Fizycznie
Kabli z 5 próbowałem, tylko ładowanie.

No możliwe… Jak masz możliwość, to sprawdź na innym komputerze.

W USB w telefonie, a sprawdzałem na 3 kompach i 5 gniazdach u siebie

Normalnie nie używam smartphona, / potrzebowałem do czegoś/ 2 lata w szufladzie leżał. Mam jeszcze jakiegoś samsunga.

To Miui nie pamięta ustawień. tryb programisty muszę włączać po każdym restarcie od nowa. Może tutaj jest problem.

Ruszałeś wtyczką w porcie. Może być zimny lut lub piny wewnątrz portu nie stykają. Przeczyść port IPĄ z dwa razy. Przejścia łatwo sprawdzić multimetrem jak uzyskasz dostęp do płytki portu ładowania.
Sprawdź w trybie „fastboot”, czy Linux widzi urządzenie. (power+vol. down). Jak wpiszesz:
fastboot devices
to powinien być widoczny. (debugowanie USB musi być włączone)

Bateria dobrze trzyma napięcie?? Skoro nie używasz smartfona, co wydaje mi się dziwne i kuriozalne, to zrób fabryczne ustawienia i potem się baw.

Linux nie widzi, co jest dziwne, bo zawsze ADB robiłem przez Linuxa i nigdy nie było problemów.
Dlatego chyba jakiś problem sprzętowy, ale z drugiej strony to moje pierwsze xiaomi w ręku, i dlatego pytam.

Dlaczego? Nie mam potrzeby i wq…rwia mnie ładowanie telefonu co 2 dni. Raz na tydzień OK.
Inna sprawa, że laptop poniżej 10K to też nie komputer, i jeszcze do gier :slight_smile:

W Redmi najczęściej problemem jest port, płytka portu ładowania, ewentualnie sama taśma MAIN jeżeli jakaś wilgoć dostała się do wtyczki taśmy.
Do środka łatwo się dostać, bo smartfon ma klapkę na zatrzaski. Wyciągnij tackę SIM i z wyczuciem podbierakiem z tego miejsca sobie zacznij odpinać zatrzaski. (plastik tam najłatwiej sobie poddaje)
Xiaomi Redmi 5 Plus Disassemble - YouTube

Gniazdo czasami jest zabrudzone od noszenia w kieszeni kołtunami bawełny, sprawdź igłą.
Bootloader zdejmij narzędziem Xaiomi. Jak grzebniesz czymś innym przed zdjęciem to ci już nie odpali telefon.

A sprawdź czy sie widza przy włączonym debugowaniu usb?