[Redmi 8] Słabo słychać rozmówcę

J.w.
Telefon ma wbudowane w ustawieniach dodatkowych czyszczenie głośnika. I o dziwo po paru razach słychać trochę lepiej.
Co jeszcze można zrobić żeby wyczyścić głośnik bez rozbierania telefonu, tj. odsyłania do serwisu?
Telefon Redmi 8 używa żona i myślimy że dostał się po prostu podkład z twarzy (używany od stycznia)

Jeśli telefon nie ma jeszcze nawet roku, to go po prostu zareklamuj.

Tak jak powiedział @anon741072 najlepiej zareklamować skoro jest na gwarancji.

Jeżeli nie ma jakiegoś smartfona zastępczego to można ewentualnie delikatnie zamoczyć patyczek do uszu w izopropanolu (alkohol izopropylowy w skrócie “IPA”) i głośniczkiem w stronę podłogi przykładając patyczek lekko wyczyścić siateczkę tak, aby nie naleciało nic do środka, bo oblepisz rozpuszczonym podkładem głośniczek w środku, a masz tylko pozbyć się podkładu ze siateczki, aby ją udrożnić.
Można powtórzyć kilkukrotnie nowymi patyczkami w odstępach czasu.

Powinno pomóc o ile podkład nie dostał się na membranę głośniczka, wtedy tylko w rachubę wchodzi reklamacja i rozebranie urządzenia w serwisie.

IPA nie pozostawia śladu i odparowuje podobnie jak benzyna ekstrakcyjna i stosuje się go m. in. w elektronice, elektryce, optyce i w budownictwie. Możesz kupić najlepiej w sklepie budowlanym w 0.5L/1L butelkach jest. Zawsze się gdzieś przyda.
(mi uratowało niedawno przycisk Home od smartfona, bo trochę deszczu tam naleciało podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej i sam się przycisk “wciskał” uruchamiając ciągle asystenta google, wpuściłem trochę IPA do środka tą samą drogą gdzie przenikło trochę wody, odparowało razem z wodą i przycisk uratowany :stuck_out_tongue:)

Siostra też raz zapaskudziła siateczkę od głośniczka, ale czymś bardziej w formie pyłu(?). Efekt ten sam - słabo słychać rozmówcę. Takie czyszczenie pomogło w 100%

1 polubienie

Dzięki spróbuje z tym alkoholem :grinning: ale do serwisu to mogę najwyżej wysłać lokalnego :expressionless: Telefon zamówiłem na mi-tel.pl, strona miała 2 lata i bardzo dobre opinie a teraz widzę że główna siedziba w Anglii się zamknęła i strony też nie ma…także tego

W redmi 7 też miałem podobny problem, rozmówcy nie było praktycznie słychać, pomogła benzyna ekstrakcyjna na patyczek i szorowanie szczoteczką