[Redmi 9] Aktualizacja MIUI V12.0.1.0.QJCEUXM Do V12.0.2.0.QJCEUXM (Recovery ROM Czy Fastboot ROM)

Witam,

Na stronie Download Redmi 9 / 9 Prime (lancelot) V12.0.2.0.QJCEUXM MIUI 12 Stable Full Rom | XiaomiROM.com dostępna jest aktualizacja MIUI 12 do wersji V12.0.2.0.QJCEUXM. Aktualnie w Redmi 9 mam wersję V12.0.1.0.QJCEUXM.

Na w/w stronie są dostępne dwie wersje aktualizacji: Europe Recovery ROM o rozmiarze 2.1 GB oraz Europe Fastboot ROM o rozmiarze 4.7 GB.

Przyznam że nie wiem, która wersję pobrać na Redmi 9 - Europe Recovery ROM czy Europe Fastboot ROM by zaktualizować z MIUI V12.0.1.0.QJCEUXM na V12.0.2.0.QJCEUXM?.

Po aktualizacji MIUI V12.0.1.0.QJCEUXM na V12.0.2.0.QJCEUXM są utracane dane czy dane / ustawienia, aplikacje pozostają?.

Ja mam telefon Redmi 9 note pro a wersje MIUI aktualizowałem za pomocą ustawień w których wybrałem inny region Indie czy Korea nie północna i zaktualizowałem do wersji 12.5.6 po aktualizacji przywróciłem region na nasz czyli polski i działa.

Tę pierwszą wersje zainstalujesz z poziomu telefonu po ściągnięciu pliku.
Tę drugą w przypadku gdyby padł telefon całkowicie za pomocą TWRP. Wprowadzasz telefon w tryb download i instalujesz drugą pełną wersję.
Ale żeby zrobić tę drugą opcję musisz założyć konto Xiaomi i czekać miesiąc na odblokowanie telefonu. :nauseated_face:

@jozef47 właśnie wiem że jest taka opcja zmiany regionu, próbowałem raz to już zrobić i coś poszło nie tak, pojawiło się Redmi Menu i nie zrobiło aktualizacji. Stąd też podchodzę do tego ostrożnie ale dobrze by było zrobić update do wersji wyższej jak 12.0.2.0.

@fantomi czyli pobrać wersję Europe Recovery ROM co ma 2.1 GB?.

Tutaj masz metodę FastBoot bez root :Xiaomi Redmi 8

Co? Reflasha ot tak nie zrobisz??

U mnie do odblokowania daleko jeszcze, póki co chcę zrobić aktualizację MIUI do wersji 12.0.2.0.

Zrobiłem update do wersji 12.0.2.0 poprzez pobranie pliku ZIP Europe Recovery ROM. Wszystko przebiegło sprawnie, aktualizacja jest widoczna. Póki co nie wyszukuje aktualizator na Redmi 9 wyższej wersji niż 12.0.2.0 dla QJCEUXM i też nie ma do pobrania innej wersji na Redmi 9 / 9 Activ cattail MIUI 12 update release date | XiaomiROM.com .

Ja przed chwilą robiłem aktualizację do 12.5 z Indii możesz próbować, jak na razie wszystko działa.

@jozef47 powiem że spróbował bym ale po ostatnim jak wspomniałem update gdzie włączyło się Menu Redmi i było zapętlenie mam obawy u siebie tego zrobić żeby całkiem gdzieś nie "położyć’ Redmi 9.

A zdradź czy jak zmieniasz region na Indie, update jest w języku angielskim / indyjskim i dopiero po update przełączasz na PL język w ustawieniach?.

W wersji 12.5 jakie są zmiany / nowości?. Możesz wrzucić screena z opisem?.

Powiem tak, zmieniłem na Indie następnie przeszedłem do wersji MIUI i tam było że jest aktualizacja, jak się nie mylę ponad 548 MB dałem aktualizuj i pobierało do 100% następnie trwało coś tam chyba był komunikat uruchom i koniec. Po zalogowaniu powrotnie przełączyłem na Polski i jak to mówią małolaci gitara! Wiesz różnice może zobaczę bo na razie nie bardzo wiem gdzie tak na szybko szukać a ja mam tylko 75 lat… :-))

W dniu dzisiejszym pojawiła się na moim Redmi 9 dostępna aktualizacja do wersji MIUI V12.5.4.0 (nie zmieniałem regionu) co nie co zastanawiające jest że jest to wersja aktualizacji dla RJCEUXM, a nie do QJCEUXM

Ale… pobrałem aktualizację i wraz z aktualizacją pojawił się również Android 11, a wcześniej była wersja Android 10

Przyznam że miałem nie co obawy czy robić update z racji że wcześniej było QJCEUXM, a teraz jest RJCEUXM.

Skąd pojawiła się wersja RJCEUXM, a wcześniej była QJCEUXM?.

Zauważyłem też że wraz z Android 11 i update MIUI V12.5.4.0 pojawiła się taka informacja w Wszystkie Parametry jak

Pamięć RAM
4.00 GB + 1.00 GB

Przyznam że Redmi 9 ma 4 GB RAM, wcześniej nie było + 1 GB, a tu nagle jest jak by nie było 5 GB RAM, jest to fakt autentyczny, czy może błąd softu?.