[Redmi 9] Błąd aplikacji podczas nagrywania rozmów

Witam,

Od tygodnia mam Redmi 9 i zauważyłem że jest błąd podczas nagrywania rozmów.

Korzystam z aplikacji FonTel https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.metasoft.fontel&hl=pl i pomimo poprawnej konfiguracji aplikacji podczas nagrywania pojawia się błąd oraz nie można nagrać rozmowy.

Podczas połączenia czy przychodzącego / czy wychodzącego pojawia się ciąg znaków / cyfr / liter.

Jako sama aplikacja raczej jest stabilna z racji że na smartfonie Huawei P9 Lite Mini funkcjonuje prawidłowo i bez problemów.

Czy na Androidzie 10 w Redmi 9 jest blokowanie nagrywania rozmów czy aplikacjia FonTel nie jest kompatybilna z Androidem 10?.

Tak ,jest blokada i nie nagrasz rozmowy!!. Sam tego żałuję ,ale na chwilę obecną nic nie poradzimy

@mmela19577 uuu to nie dobrze, tego się obawiałem właśnie że może być blokada nagrywania rozmów :frowning_face:.

Zapewne nie ma sposobu i opcji na to żeby któraś aplikacja do nagrywania funkcjonowała na Android 10?.

Generalnie Nie ma możliwości . Próbowałem dziesiątki różnych aplikacji i praktycznie każda nagrywa ,ale tylko Twój głos .Trzeba czekać ,a nóż widelec coś się zmieni

@mmela19577 identycznie jak u mnie, zainstalowałem inną apkę co także ma nagrywać rozmowy i nie było słychać rozmówcy tylko mnie.

Możesz kombinować z udawaniem że twoim regionem jest Izrael :israel:/Tajlandia :thailand:, tam niby mają prawo nagrywać i Google tego nie zablokował - tylko pewnie trudno będzie wykryć nowy rom, pewnie będą wciskane natywne poprawki bezpieczeństwa Google.

Problem że do metody poleca się niby jeszcze jakąś izraelską/tajlandzką kartę SIM (sic!).

Jak Xiaomi/Redmi odgórnie nie docina ze “strachu” jak Google zapomniał - jak docina to nie ma co zmieniać regionu i sprowadzać karty sim na “30 minut”.


Opcjonalnie rootwanie świeżego telefonu i zabawa jak ktoś to odblokował kompatybilnie z twoim Redmi / Androidem 10.

Zapomniałem, powrót do Android 8 -on umożliwia nagrywanie ,niemniej to raczej kiepski byłby pomysł

Redmi 9 chyba na oczy nie widział Androida 8 ani 9 (telefon z 2020), czyli byłaby to zabawa na całego z cofaniem.

Jakoś wcześniej się nad tym nie zastanawiałem, ale w moim Redmi 6A, Android 9 nagrywa rozmowy w aplikacji systemowej. Już niedługo będzie 2 lata.

@km_00618 jest to możliwe że tak jest. Jak miałem Huawei P9 Lite Mini z Androidem 7 to mi bez problemu nagrywał rozmowy przez zainstalowaną apke, jakość lux. Tak samo w trzecim telefonie Alcatel 1C z Androidem 7 przez systemową apke nagrywa rozmowy lux.

A Redmi 9 z Androidem 10 jak widać już nie i to wielka szkoda jest.

W Android 11 powróci możliwość nagrywania rozmów. W niektórych custom ROMach tylko jest odblokowana możliwość nagrywania rozmów w Android 10

@Domker jest odblokowanie w co nie których ROM’ach w Android 10 nagrywanie rozmów o przez aplikację zewnętrzną?.

Nasuwa się pytanie dlaczego w Android 10 jest zablokowane nagrywanie rozmów?.

Zablokowali już w Android 9, może bali się pozwów za brak nałożenia restrykcji a teraz wzięli lepszych prawników?

Tutaj macie poradnik jak włączyć nagrywanie rozmów na 100% działa sam tak zrobiłem youtu.be/s3IgEJ3SiFQ

kobylek dzięki wielki za filmik instruktażowy, szkoda tylko że trzeba robić ingerencję w oprogramowanie smartfona.

Zawsze możesz sprawdzać listy czy telefon dostanie Android 11 z np. MIUI 13.X

Sprawdzałem “Aktualizację Oprogramowania” i póki co nie mam dostępnej nowej wersji Androida 11 na Redmi 9.

Jest możliwość sprawdzenia w inny sposób jeszcze czy Redmi 9 będzie miał aktualizację do Androida 11 czy też MIUI?.

W serwisach “plotkarskich” IT.

@krystian3w tak średnio daje wiarę takowym serwisom z racji że jak samo się zwie plotkują.

Wprawdzie kiedyś widziałem listę modeli Redmi które dostaną aktualizację, było też tam Redmi 9 ale nie było podanej konkretnej daty kiedy to będzie.

Czy MIUI 12 wnosi coś do nagrywania rozmów czy to jest zależne od Android’a czy MIUI 12?.