[Redmi 9] Brak możliwości włączenia / aktywacji bluetooth

Witam,

Chciałem połączyć smartfona Redmi 9 z Bluetooth i zauważyłem że jest problem. Nie mogę w ogóle włączyć Bluetooth zarówno przez Ustawienia > Bluetooth jak również poprzez skrót. Podczas próby włączenia Bluetooth aktywacja Bluetooth pojawia się dosłownie na 1 sekundę, a następnie powraca do stanu wyłączenia.

Co więcej… zauważyłem że podczas włączania Bluetooth zostaje dezaktywowany Dźwięk Dzwonka oraz Synchronizacja.

Próbowałem też aktualizować BT aplikacją MIUI Bluetooth 10 z MIUI Bluetooth 10 (Android 10+) APK Download by Xiaomi Inc. - APKMirror ale nic to nie dało.

Wcześniej po zakupie Redmi 9 nie korzystałem z BT i nie wiedziałem nawet że nie mogę włączyć BT.

W czym jest problem że BT nie można włączyć bądź co może być powodem że BT nie może się włączyć / aktywować?.

Zapewne moduł jest fizycznie uszkodzony, oprogramowanie go nie wykrywa więc i nie da się włączyć. Oddać na gwarancję.

Hmm rzekł bym że nie zbyt to dobrze wygląda.

Zauważyłem jeszcze że ten sam problem co z Bluetooth jest przy próbie włączenia Mi Share tak samo jak w BT zanika głośność i jeszcze wyłącza się Automatyczna Jasność.

Mi Share działa na module Bluetooth?.

Przed oddaniem na gwarancje możesz jeszcze spróbować resetu do ustawień fabrycznych. Być może jakaś aktualizacja rozsypała coś w systemie.

Spróbuję przywrócić ustawienia fabryczne… Tylko jest możliwość zrobienia kopii zapasowej wszystkich ustawień, zainstalowanych aplikacji, utworzonych kont oraz kont @?.

A czy jest możliwość zainstalowania niższej wersji aplikacji Bluetooth niż ta co jest teraz 10?. Może to sama aplikacja Bluetooth miesza i stąd ten problem?.

Nie wiem poco jakieś aplikacje instalujesz do BT.
Przy globalu może z 2 razy mi się zdarzyło, że BT nie dało się włączyć i wynikało to z błędów w firmware danej wersji ROM. Pomagał hard restart (przytrzymanie Power ponad 5 sek.) lub wyczyszczenie Dalvik/Art cache.

Jeżeli będzie się tak powtarzać to oddaj na gwarancję, bo może być przyczyna w HW.

Backup możesz zrobić do chmury lub lokalny (musisz skopiować potem gdzieś te pliki) i przenieść koniecznie pliki z pamięci wewnętrznej (zdjęcia, download itp.) na np. PC.

Pamiętaj, że backup nie obejmuje aplikacji z flagą pomijającą backup np. apka Steam, aplikacje bankowe itp.

@Domker przyznam się że próbowałem sam zaradzić problemowi nim napiszę na Forum. Stąd próba instalacji czy też aktualizacji BT.

Być może to też u mnie jest problem / błąd w danej wersji softu i ROM’u.

Mówisz że mogę spróbować Hard Reset jeśli zrobię to przez przycisk Power 5 sekund to wiąże się to z usunięciem wszystkich danych i jako przywrócenie do ustawień fabrycznych?. Czy to jest opcja całkiem inna?.

A jak wyczyścić Dalvik / Art Cache?.

Hard reset przyrównaj sobie do naciśnięcia przycisku reset na obudowie PC.

Dalvik/art cache przez fastboot można usunąć, ale musisz włączyć debugowanie USB i autoryzować komputer.

Dokładnie Ci nie napiszę, bo MIUI zmieniłem już na LineageOS (jak dla mnie genialny ROM, szkoda, że płatności HCE nie działają, musiałbym kombinować z Magiskiem)

@Domker jak by nie było to po nacisnięciu przycisku RESET na obudowie czy panelu obudowy PC daje skutek uruchomienia ponownie całego systemu bez formatowania dysku.

Takowy tak skutek ma Hard Reset w smartfonie że po przyciśnięciu na 5 sekund całość się uruchomi ponownie… - jest to równoznaczne z opcją Uruchom Ponownie?.

Wolę zapytać dla pewności przed dokonaniem tego czy czasami nie będą przywrócone Ustawienia Fabryczne i wszystko zostanie usunięte.

Opcję Dalvik/art cache też bym chciał zrobić ale powiem że nie wiem za bardzo jak się za to zabrać.

Nie do końca jest równoznaczne, bo system przy ponownym uruchomieniu robi sobie zrzut/częściową hibernację, żeby potem szybciej wystartować.
Hard reset bardziej jak odcięcie na chwilę zasilania i potem masz zauważalnie dłuższy start systemu.

Rozumiem @Domker myślałem że jest to jak by Uruchom Ponowne tyle że przez przycisk.

Czyli mogę śmiało zrobić bez obaw że zostanie coś usunięte / skasowane.

Tak.
Co do art cache to niestety, ale chyba tylko factory reset usuwający wszystkie dane to wyczyści (prawa katalogu - “system”).
(co innego w przypadku odblokowanego bootloadera)

Nic nie pomógł Hard Reset… jest tak jak było.

Użyłem opcji Nagranie Ekranu jak to w rzeczywistości wygląda że nie można włączyć BT oraz że przy włączeniu BT wyłączana jest Automatyczna Jasność oraz dźwięki telefonu i żeby je włączyć to trzeba kliknąć “Cichy” żeby pojawił się ponownie dźwięk telefonu.

Tylko nie mam jak wrzucić na Forum tego nagrania jest w formacie mp4 może to nagranie by coś pomogło rozwiązać problem - dlaczego jest to powiązane z Automatyczną Jasnością oraz wyłączeniem dźwięków jak włącza się BT?.

Co się okazało, co było problemem że nie mogłem włączyć / aktywować BT?.

Otóż problem stwarzała doinstalowana aplikacja o nazwie Battery Monitor https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glgjing.hulk&hl=pl .

Mimo że działała w tle była skonfigurowana poprawnie to “mieszała” w Ustawieniach > Uprawnienia > Inne Uprawnienia > Zakładka Uprawnienia > Zarządzanie Połączeniem Bluetooth

Gdzie była cały czas aktywna i miała dostę do BT. Jak się aktywowało opcję Odmów dla tej aplikacji

Tak od razu można było włączyć i aktywować BT bez problemu już funkcjonowało, przy próbie włączenia BT nie wyłączała się Automatyczna Jasność czy też Dźwięki i Synchronizacja.

Jak można przeczytać w opisie tejże aplikacji to jej uprawnienia powodują problemy z

Pair with Bluetooth devices > Sparuj z urządzeniami Bluetooth
Access Bluetooth settings > uzyskać dostęp do ustawień Bluetooth

Jedna aplikacja która namieszała w ustawieniach, a godny byłem pomyśleć że jest to problem z modułem BT czy też całym smartfonem.

Jak bym przywrócił Ustawienia Fabryczne zapewne problem by znikł i BT funkcjonowało by bez problemu, do czasu instalacji aplikacji Battery Monitor, a tak wiadomo co było powodem nie aktywnego BT w telefonie Redmi 9.

1 polubienie