Redmi 9, jak zaimportować kontakty do urządzenia

W jaki sposób można zaimportować kontakty w redmi 9 do urządzenia, a nie na sim? mam google i plik vcf.

Tylko przez aplikacja?

Ta aplikacja, nie przenosi do pamięci urządzenia :frowning:

:thinking:może tutaj znajdziesz odpowiedź

W menu tel nie ma opcji importu kontaktów? Wejdź w kontakty , potem w menu i tam poszukaj opcji zaimpprtuj kontakty .

Sprawdzę.

@blumberplumber nie ma.

Ja mam xiaomi 8 pro i używam SIM Contacts Manager.
Kontakty od google to porażka i trzeba sobie radzić z zewnętrznymi aplikacjami.

Jest możliwość przenoszenie z sim na urządzenie lub import z vcf na urządzenie?

To ja polecę od siebie: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.idea.backup.smscontacts&hl=pl_PL

Zapisujesz na kartę pamięci kopię/kopie zapasowe, a na innym urządzeniu przywracasz z karty pamięci - sprawdzone i działa :slight_smile:

W Redmi 9 na 100% masz aplikację Kontakty od Google, a tam jest opcja importu z pliku *.vcf. Wiem, bo też mam aplikację od Google na swojej Motoroli. Wejdź w Kontakty, potem Ustawienia i na dole masz Importuj, a potem do wyboru z karty SIM lub z pliku *.vcf.

Aha, w którym miejscu musi być plik vcf? w redmi 9, bo, mi nie widzi pliku.

U mnie po wyborze importu z pliku VCF pojawia się prosty androidowy menadżer plików i mogę wybrać dowolne miejsce w pamięci, domyślnie pokazywane są pliki najnowsze.

Aha. Jak zaimportowałem do urządzenia i nie ma listy kontaktów, w aplikacji kontakty, mam ustawione na domyślne na urządzenie.

Wejdź w Kontakty i u góry masz po prawej takie trzy kropki (nie kreski), kliknij i wybierz Dostosuj widok, potem Dostosuj, potem zaznacz wszystko i zobacz czy kontakty się pojawią.

Chyba się udało

Co? W życiu nie miałem problemów z zaimportowaniem kontaktów z Google. Dodaję konto i mam.

To najwygodniejsza i w 100% bezobsługowa opcja, ale jak widać nie każdy jest do tego przekonany żeby kontakty trzymać na koncie Google.

Zgadzam się. Używanie Androida to pójście na łatwiznę, ale i kompromisy. Co mi po tym, że nie trzymam kontaktów na koncie Google, skoro Wujek G. i tak wie z kim trzymam bliższe (i dalsze) relacje.

Niemniej problem @lukjan uważam za wydumany.

Kwestia “obcykania” telefonu. Jeden użytkownik w razie problemu będzie grzebał i grzebał żeby sobie poradzić, a drugi od razu pyta na forum. W obu przypadkach zwykle znajdujesz rozwiązanie :).

Tylko kurczę… uważam, że na forum można spytać dopiero wtedy, gdy google.com nie znajduje odpowiedzi. W innym przypadku zwyczajnie wstyd i upokorzenie. Albo lenistwo.