Redmi 9, jak zaimportować kontakty do urządzenia

U mnie po wyborze importu z pliku VCF pojawia się prosty androidowy menadżer plików i mogę wybrać dowolne miejsce w pamięci, domyślnie pokazywane są pliki najnowsze.

Aha. Jak zaimportowałem do urządzenia i nie ma listy kontaktów, w aplikacji kontakty, mam ustawione na domyślne na urządzenie.

Wejdź w Kontakty i u góry masz po prawej takie trzy kropki (nie kreski), kliknij i wybierz Dostosuj widok, potem Dostosuj, potem zaznacz wszystko i zobacz czy kontakty się pojawią.

Chyba się udało

Co? W życiu nie miałem problemów z zaimportowaniem kontaktów z Google. Dodaję konto i mam.

To najwygodniejsza i w 100% bezobsługowa opcja, ale jak widać nie każdy jest do tego przekonany żeby kontakty trzymać na koncie Google.

Zgadzam się. Używanie Androida to pójście na łatwiznę, ale i kompromisy. Co mi po tym, że nie trzymam kontaktów na koncie Google, skoro Wujek G. i tak wie z kim trzymam bliższe (i dalsze) relacje.

Niemniej problem @lukjan uważam za wydumany.

Kwestia “obcykania” telefonu. Jeden użytkownik w razie problemu będzie grzebał i grzebał żeby sobie poradzić, a drugi od razu pyta na forum. W obu przypadkach zwykle znajdujesz rozwiązanie :).

Tylko kurczę… uważam, że na forum można spytać dopiero wtedy, gdy google.com nie znajduje odpowiedzi. W innym przypadku zwyczajnie wstyd i upokorzenie. Albo lenistwo.

Jeszcze jedna sprawa, zawsze po włączeniu smartfona, mam aktywne uslugi, policja, wopr, topr itp, jak to wyłączyć?

Co to znaczy, że masz aktywną usługę “policja”?

Takie mam kontakty, same się pojawiają, aktywne uslugi, policja, topr, wopr itp, takie kontakty.

Skasuj. Raczej wątpliwe, że wrócą po restarcie.

Ok, jutro dam znać.

Kolego, na to zagadnienie, odpowiedziałeś sobie już tym temacie: Jak wyłączyć kontakty, z redmi 9

Okazało się, że nie, napisałem do plus, i odpisali, że nie.

Pojawiły się.

Fajnie, ale pomija połowę…

Teraz mam innego zgryza, nie da się przenieść kontaktów z jednej karty sim na drugą?
Muszę swoje kontakty trzymać w chmurze?
Nie mogę kurła korzystać z numerów lokalnie na karcie sim?
Po co karta ma taką możliwość?
Kiedyś każda zmiana telefonu wiązała się z utratą losowych kontaktów bo konto google nie umiało ich synchronizować, nauczyłem się zapisywać na SIM, od tamtej pory nie mam problemów z gubieniem kontaktów.
Teraz przy zmianie karty sim nie mogę skopiować z jednej na drugą?

I nie, nie będę zakładał kolejnego wątku o tym samym!

Tylko to jest roczny wątek i raczej nie używasz Xiaomi.

Co z tego że roczny?
Redmi 9T to Iphone czy samsung?