[Redmi 9] Nieznikające powiadomienia po otwarciu aplikacji

Witam,

Zauważyłem w Xiaomi Redmi 9 problem nieznikającego powiadomienia mimo że aplikacja została otwarta / uruchomiona z powiadomienia.

Dwukrotnie miałem problem że powiadomienie zostawało widoczne w górnym pasku tak jak na screenie poniżej

Tyczy się to powiadomienia Google News, mimo że otwarłem aplikację to powiadomienie zostało i tak trwa do teraz, mimo że jeszcze po otrzymaniu tego powiadomienia otrzymałem inne powiadomienia od Google News to i tak to powiadomienie pozostało, a nie jest widoczne po rozwinięciu powiadomień

Jedyny póki co sposób jaki zauważyłem jest uruchomienie ponownie smartfona, ale czy coś jest nie tak że powiadomienia pozostają mimo że otworzy się aplikację z powiadomienia.

Co może być tego powodem i jak można jeszcze w inny sposób usunąć widoczne powiadomienie z paska jak nie jest widoczne po rozwinięciu powiadomień?.

Dodam że wszystkie inne powiadomienia czy też nie przeczytane newsy od aplikacji Google News przeczytałem i nie ma nic co by mogło sygnalizować powiadomienie w górnym pasku.

Z innymi aplikacjami też to występuje? Prawdopodobnie bug / glitch w Google news, jeśli inne aplikacje funkcjonują poprawnie.

@blumberplumber w sumie miałem trzy takie sytuacje że powiadomienie pozostawało po otwarciu aplikacji.

Dwukrotnie miałem i mam problem z Google News, a raz miałem z aplikacją bankową co też otrzymałem powiadomienie, otwarłem aplikację z powiadomienia, a powiadomienie pozostało widoczne w górnym pasku, tak jak od aplikacji Google News.

To może glitch w MIUI?

Pewnie bug Google Cloud Messaging :wink: P.S Nie musisz restartować smartfona, aby się tego pozbyć - wystarczy jak masz inne powiadomienie użyć czyszczenia wszystkich powiadomień.

@Domker dzięki wielkie za pomoc, wyczyściłem wszystkie powiadomienia i widoczne powiadomienie od aplikacji Google News zostało usunięte.

Google Cloud Messaging jest aplikacją co wyświetla newsy?.

@blumberplumber powiem że czekam na aktualizację MIUI.

Nie. To system powiadomień online Google, który wykorzystują różne aplikacje na Androida. Dlatego jak masz np. ROM AOSP to niektóre apki przestają wyświetlać powiadomienia i trzeba się posiłkować takimi protezami jak np. microG.
Niestety ale GCM od Googla służy też do profilowania użytkowników na podstawie treści powiadomień :stuck_out_tongue:

Lub chamsko przerwać działanie aplikacji “google news” w tle, to i powiadomienie zniknie (do czasu aż nagle nie wskoczy i znów się zawiesi).

@Domker gdzieś mi się rzuciła w oczy nazwa takowej aplikacji Google Cloud Messaging nie pamiętam czy w Redmi 9 czy gdzieś indziej, ale przepatrzyłem Redmi 9 i nie znalazłem takiej aplikacji… .

Póki co nie instalowałem nic podobnego typu jak microG, na razie otrzymuje powiadomienia od innych aplikacji i po kliknięciu powiadomienia znikają.

@krystian3w myślisz tu o opcji np. Aplikacje > Zarządzaj Aplikacjami > Wiadomości Google > Wymuś Zatrzymanie (tylko że aktualnie nie mam tego aktywnego, jest to pole nieaktywne bez możliwości kliknięcia).

Tak myślę o takim ubiciu aplikacji.

Jak “google news” nie działa w tle to aplikacja się inaczej nazywa.