[Redmi 9] Pliki miuigallery tworzone na karcie pamięci

Witam,

Od tygodnia mam Redmi 9 i zauważyłem że na karcie pamięci codziennie są tworzone w sporych ilościach pliki o różnych nazwach (ciąg cyfr) z rozszerzeniem miuigallery jak na screenie poniżej

Przyznam że nie wiem dlaczego są tworzone takie pliki, która aplikacja je tworzy (sugeruje że Galeria bądź aparat) i dlaczego jest ich tak dużo?.

Może te pliki usunąć bądź jest możliwość w ustawieniach wyłączenia tworzenia takich plików na karcie pamięci?.

Mi też się pojawiają i nie wiem o co chodzi. Ja normalnie usuwam i nic się nie dzieje.

@bartek1983-1983 dzięki za odpowiedź.

Z drugiej strony co to są pliki że są utwarzane jak przegląda się galerię czy kopiuje / przenosi zdjęcia?. Jak by były tymczasowe to by może były usuwane, a one zostają i tworzy się ich XYZ sztuk.

Mają naprawić w kolejnej wersji:
https://piunikaweb.com/2020/09/11/redmi-note-9s-miui-gallery-creating-junk-files-on-sd-card-a-known-issue-will-be-fixed-in-the-upcoming-update-miui-12/ .

@marcin82 wielkie dzięki za linka i informację. Przyznam że nie wiedziałem do teraz że w wersji MIUI 12 zostanie błąd plików naprawiony, ale jest jeszcze znak ? czy będzie to na pewno :slight_smile: i dostępne dla Redmi 9. Oby było.

Przyznam że oczekuje na nową wersję aplikacji MIUI Gallery żeby był poprawiony błąd z plikami *.*miuigallery ale póki co nie jest osiągalna owa nowa wersja aplikacji MIUI Gallery.

Czy ktoś z Was wie kiedy może być osiągalna nowa wersja aplikacji MIUI Gallery?.

W poniedziałek (15 lutego 2021 r.) wpadł mi update MIUI 12 z wersji MIUI 11.

Po aktualizacji sprawdziłem i nie ma błędu z plikami *.*miuigallery jakie powstawały samoczynnie przy przeglądaniu galerii ze zdjęciami i zdjęć w Redmi 9.