[Redmi 9] Płynność smartfona po aktualizacji MIUI V12.5.4.0 i Android 11

Witam,

Po aktualizacji MIUI do wersji V12.5.4.0 i update Androida do wersji 11 zauważyłem że Redmi 9 pracuje wolniej, niekiedy klatkuje, wyświetlacz nie działa on od razu na dotyk (ma opóźnienia), opóźnione jest odświeżanie - w tym sensie że jak włączę z Paska kafelek Danych Mobilnych, a następnie po jakimś czasie wyłączę to nastąpi wyłączenie transmisji danych, a kafelek Dane Mobilne nadal „świeci” że jest aktywny. Ta sama sytuacja ma miejsce w przypadku Wi Fi.

Dokonałem czyszczenia plików cache / temp narzędziami dostępnymi w fabrycznym sofcie, jak również wyczyściłem aplikacją SD Maid, nic to nie dało.

W czym tkwi problem i jak by można było wyeliminować problem?. Dodam że na Androidzie 10 i MIUI V12.0.1.0, a następnie 12.0.2.0 takich problemów nie miałem nigdy na Redmi 9.

nie tylko u ciebie:
Kiedy i dla kogo MIUI 12.5 Enhanced? Jest oficjalna lista | Tabletowo .
MIUI 12.5 przynosi problemy z baterią do popularnych smartfonów Redmi | gagadget.com

Niestety…jak już pisałem wcześniej, Xiaomi rozkłada na łopatki aktualizacjami swoje smartfony.
Robiłeś reset do ustawień fabrycznych? Jeśli to nie pomoże to albo powrót do Androida 10 albo jakiś Custom Rom.
Niestety następny mój telefon raczej od Xiaomi nie będzie ( a mam je od ponad 5 lat ).

Było się nie śpieszyć z aktualizacją skoro luki w starszej wersji łatał Google.

Dzięki za odpowiedzi.

Dobrze piszesz póki co są tylko same minusy tego Android’a 11 niż plusy. Owszem jako tako to funkcjonuje ale nie jest to na pewno to samo co Android 10.

Polak mądry po szkodzie, jak bym wiedział wcześniej nie akceptował bym update do Androida 11.

I co więcej jak piszą @przekas i @wexel1974 problem jest globalny jak czytałem i praktycznie nic z tym Xiaomi nie robi.