[Redmi 9] Seryjne wyłączenie Wibracji dla każdej aplikacji

Witam,

Czy jest możliwość seryjnego / dla wszystkich aplikacji wyłączenia w opcjach ustawiania powiadomień opcji Zezwól Na Wibracje?.

Każda jedna aplikacja w Redmi 9 ma domyślnie aktywną opcję Wibrację, a aplikacji jest XYZ, robiąc to ręcznie nie co zajmie czasu, czy jest właśnie opcja wyłącznie seryjnego dla wszystkich aplikacji opcji Wibracje tak jak na screenie poniżej?.

Tak żeby właśnie w każdej aplikacji suwak był Wyłączony przy Zezwól Na Wibracje.

A masz możliwość oddania tego smartfona? Sporo tych postów było. Zakładam, że umiesz posługiwać tym urządzeniem i wina leży po stronie producenta.

P.S. I właśnie dlatego nigdy nie kupię “chińczyka”.

@anon47021787 jak by nie było wszystkie są Chińskie :grinning: - Made In China.

Teoretycznie mam możliwość oddania… ale jest już uruchomiony to może nie przejść oddanie. A dwa to nie jestem na etapie oddania przyznam się.

Czy wina leży po stronie twórcy - czy po mojej co jeszcze nie opanowałem wszystkich opcji to ciężko mi powiedzieć - opcji jest sporo na pewno więcej jak w Android 7 z którego się “przesiadłem”.

A trzy jak wspomniałem powyżej to dezaktywować każdą aplikację ręcznie z opcji Zezwól Na Wibrację to zajmę troszkę czasu.

No właśnie nie wszystkie są chińskie - i nie chodzi mi np. o procesory, ekrany, obudowy, baterie itp ale o “myśl konstrukcyjną i informatyczną”.

Ja mam Redmi6A i jestem podobnego zdania. Nie kupię więcej smartfonów od Xiaomi jak znajdę np. Motorolę o lepszych parametrach do 500 złotych w obecnym czasie, czy po Nowym Roku jak gwarancja mi wygaśnie i zaczną się problemy techniczne lub nie (3/32 GB i bateria 3500/4000 mAh). Ostanim razem jak sprawdzałem cenę Redmi6A, kosztował 350 złotych, a jak kupiłem półtora roku temu 450 złotych, więc może i niektóre średniaki tracą na wartości

Nie o to chodzi. Wszystko jest produkowane w Chinach, ale Xiaomi to chińska marka i z tym również typowo chińska nakładka systemowa

Mam już trzeci model Xiaomi i mimo ogromnej możliwości konfiguracji wydaje mi się, że musisz to zrobić ręcznie. Na razie zrób to w aplikacjach, z których na co dzień przychodzą Ci powiadomienia, a z czasem w pozostałych, poprzez rozwinięcie belki powiadomień, przytrzymanie tego powiadomienia i tam odznaczenie tej funkcji.
Dodam jednak, że jakbyś w przyszłości zmieniał telefon i ponownie wybrał Xiaomi, to wszystkie te ustawienia zostaną zachowane i w nowym telefonie wszystko będzie od razu po uruchomieniu ustawione tak samo jak w identycznym razem z ustawieniem ikon na pulpicie. Tak więc raz spędzić trochę czasu a potem to tylko uruchomienie i poczekanie na przeniesienie danych i to wszystko. Co do ewentualnych pytań to pisz dalej, po tylu latach z MIUI już się poznałem. Po pewnym czasie innego telefonu nie wybierzesz ze względu na tę nakładkę, intuicyjność i prostotę obsługi.

Powiem tak Koledzy to Redmi 9 jest moim 4 telefonem z Androidem, zaczynałem od wersji 4.3 przez 5, 7 i 10. Wiadomo jak każda wersja ma swoje bugi czy inne błędy czy niedoskonałości. Ale powiem że 10 bardziej mi pasuje jak 7.

Stąd też myślałem że może jest gdzieś opcja co wyłącza seryjnie Zezwól Na Wibracje. Na chwilę obecną miał bym ponad 300 różnych aplikacji najwięcej systemowych by zmienić opcję Zezwól Na Wibracje na nieaktywną.

Dzięki wielkie za informację @Kuba1331. Zdradź gdzie zapisuję kpię Xiaomi Redmi 9 że na innym smartfonie te ustawienia są aktywne i nie trzeba nic ustawiać?.

Aplikacja do migracji na nowy telefon od Xiaomi lub wbudowana w ustawienia pewnie sobie z tym radzi (jak nie zmieniasz marki) i raczej bez roota nie uzyskasz “pliku” jaki ona kopiuje do nowego (czy tam algorytmem robi to szybciej niż człowiek ręcznie).

Byle nie pomylić to z wbudowanymi tymi od Google, może one aż tak dokładne nie są.

Telefony Xiaomi mają w sobie wbudowane przenoszenie danych razem ze wszystkimi zapisanymi przez siebie ustawieniami. Ta opcja w przypadku MIUI 12 znajduje się w ustawienia, dodatkowe ustawienia, przenoszenie danych. W zależności od ilości proces ten może trwać krócej, bądź dłużej. Jeżeli przy zmianie telefonu nie zmieniasz marki (pozostajesz przy Xiaomi) po przeniesieniu danych z nowego telefonu korzystamy tak samo jak i ze starego. Kopię zapasową zawsze możesz sobie utworzyć w chmurze Google, jak i chmurze Xiaomi po zalogowaniu się w telefonie na konto Xiaomi. Kopia zapasowa jak i konto Xiaomi nie są potrzebna do przeniesienia danych na nowy telefon.

Rozumiem @krystian3w i @Kuba1331. Póki co to ustawiłem brak dostępu do wibracji sobie tylko te aplikacje z których korzystam, a systemowe co są i tak ukryte zostawiłem. Z czasem i je pozbędę dostępu do wibracji ręcznie.

Szkoda że nie ma opcji seryjnego ustawiania dostępu do wibracji, aplikacji też może nie być która by to ułatwiła?.

A swoją drogą chodź tyle dobrze ze Xiaomi ma możliwość przeniesienia ustawień na swój inny smartfon bez potrzeby ponownego ustawiania wszystkiego.

Część aplikacji w Android 10 (może 9 też…) generuje powiadomienia ciche np. pogoda lub regeneracja serc w grze.

Chyba, że programista napisał powiadomienia byle jak, to mogą dźwiękiem i wibracją hałasować.

Przy pomocy adb możesz wyłączyć wibracje jednym poleceniem.
Domyślnie w każdym Android pozwolenie na wibracje jest z automatu przyznawane, jeżeli tylko występuje w pliku manifest aplikacji.

@Domker a zdradzisz jak to zrobić przy pomocy adb w Redmi 9?.

Fakt we wszystkich apkach jest domyślnie ustawiona wibracja.

Tak jak ktoś tu wspomniał, spróbuj zewnętrzną aplikacją. To będzie chyba najlepszy sposób.

@Kuba1331 hm… przeglądnąłem cały wątek i nie widzę nic na temat zewnętrznej apki co by umożliwiała seryjne / hurtowe wyłączenie opcji wibracji… ja wspominałem w jednym z postów czy nie ma czasami takiej apki która by to umożliwiała.

Może był post a społeczność odznaczyła aplikację jako malware i @system usunął post po 10 minutach…

Rozumiem @krystian3w i przyznam że nie wiedziałem że taka jest możliwość na Forum… .

Odpalasz adb shell i przechodzisz np. do katalogu Download:
cd sdcard/Download/, potem tworzysz listę paczek w pliku tekstowym zainstalowanych przez użytkownika:
pm list packages -3 | tee > package_list.txt, następnie tworzysz prostą pętlę, która linia po linii przekazuje nazwy paczek do polecenia:
while read pname; do cmd appops set $pname VIBRATE deny; done < package_list.txt

Oczywiście przełącznik w ustawieniach będzie dalej pokazywać, że wibracje są dozwolone dla danej aplikacji, ale w rzeczywistości będą blokowane przez system.
Oczywiście napisałem Ci tutaj te polecenia tak “na sucho”, bo nie chcę sobie wyłączyć wibracji we wszystkich moich aplikacjach, ale powinno zadziałać.

@Domker dzięki za opis… a w między czasie znalazłem jeszcze taki opis https://www.download.net.pl/jak-wylaczyc-wibracje-w-dowolnej-aplikacji-na-androidzie/n/10178/ odnośnie wyłączenia wibracji w apkach.

Jak by się to miało do całości… ?.