[Redmi 9] Temperatura Procesora

Witam,

Zauważyłem że podczas przeglądania stron (głównie na danych mobilnych operatora) temperatura procesora w Redmi 9 wzrasta bliżej 40* C, a nawet 42* C. Na Wi Fi takich wysokich temperatur nie zauważyłem.

Podczas przeglądania stron nie mam nic więcej aktywnego (innej aplikacji w tle), muzyki, radia, komunikatora, BT itp.

Jak wyłączę dane mobilne operatora to temperatura spada, czy to jest normalny objaw temperatury procesora w Redmi 9 czy jest to za wysoka temperatura?.

Temperaturę procesora sprawdzam na aplikacji Battery Monitor https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glgjing.hulk&hl=pl .

Zapoznaj się z budową tego procesora.

Poszukiwałem wczoraj informacji na temat procesów w Redmi 9 przyznam że nic nie znalazłem na ten temat poza tym jak można odciążyć procesor.

Bardziej chodzi o to że te procesory mają w sobie wszystko, w tym wi-fi i moduł GSM.

Stąd by były takie wysokie temperatury procesora?.

https://www.download.net.pl/jak-sprawdzic-i-obnizyc-temperature-telefonu-z-androidem-root/n/4804/
Ściągnij , zainstaluj i uruchom test. Mi się wydają normalne temp.

Normalne ale wyższe na GSM niż wi-fi.
Dlatego że oba moduły są w chipie procesora.

Przyznam że nie wiedziałem że tak to wygląda w Redmi 9 że wszystko oba moduły są na chipie procesora, a jaka jest górna granica temperatury uważana za poprawną?.

Kolego to nie że Xiaomi tak ma, chyba wszystkie procesory ARM są tak projektowane.

BTW, olej gapienie się na temperatury, używaj.

@daras28-82 używam, korzystam z telefonu, ale tak mi dało właśnie do myślenia że ta temperatura procesora jest nie co za duża. Ale jak jest taka specyfikacja pracy procesora i wszystko jest “razem” to nic nie da się zrobić.

@stens1950 link do Ciebie jest martwy, już nie ma tej aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onexuan.coolify w tym linku.

Nic dziwnego, wpis z 2014 a aplikacja pisana z myślą o Android 2.2+ i pewnie już nie aktualizowali po 2016.

obraz

obraz

Sam się skomentował niby tego samego dnia albo komuś odpisał i oryginalna riposta zniknęła (tylko nie wiem jak wyparowałoby z Disqus).

Powiem Wam Koledzy że ostatnio nie wiadomo dlaczego i skąd nagle mi się zrestartował smartfon Redmi 9… przeglądałem pocztę @ na kliencie pocztowy, następnie portal społecznościowy i oglądałem na koniec filmiki na YT. I to właśnie na YT zresetował mi sę Redmi 9… wcześniej zamknąłem zarówno klienta poczty @ jak i portal społecznościowy, nie funkcjonowały aplikacje w tle był tylko YT i doszło do restartu… dlaczego nie mam pojęcia… przekroczona temperatura procesora / baterii?.

System się czasami resetuje wskutek nagromadzenia błędów i utraty stabilności.
Chcesz uniknąć samoczynnych restartów to uruchom ponownie ręcznie co jakiś czas.

@daras28-82 pamiętam że takie “ręczne” uruchamianie robiłem jakiś czas temu jak miałem Lumie 640 LTE. Tam był problem z pamięcią RAM 2 GB tylko i robiło swoje…

Przyznam że na Adroidzie spotkałem się po raz pierwszy że smartfon sam się restartuje podczas oglądania YT.

Póki co jest w porządku wszystko od tego czasu.

A jest dostępna aplikacja przy pomocy której można dokona restartu smartfona?.

W Panelu sterowania na samym dole masz opcję ustawienia automatycznych restartów co określony czas.

@direct39 hmm przyznam że nie mogę znaleźć tej opcji co piszesz w Panelu Sterowania w Redmi 9… możesz podać dokładnie gdzie znajduje się ta opcja?.

Nie rozumiem jednego, sądzisz że taka funkcja wpisze za ciebie pin?
Na co ci takie ciągle niekontrolowane resety?
Poważnie tak ciężko raz w tygodniu przytrzymać przycisk “power” i potwierdzić “uruchom ponownie” w wygodnym dla ciebie momencie?

@daras28-82 bardziej myślałem o aplikacji która resetuje sam soft nie całe urządzenie. Swego czasu (nie pamiętam nazwy aplikacji) była taka właśnie że resetowała sam soft bez ponownego uruchomienia urządzenia.