Redmi 9, zdjęcia do góry nogami

jak zrobić zdjęcie w redmi 9(z miui 12), bo, jak zrobię zdjęcie, to w komputerze jest do góry nogami. Jak mam ustawić?

A czy w telefonie poz zrobieniu zdjęcia jest ono w prawidłowym położeniu?
nie wiem z jakiej przeglądarki zdjęć Korzystasz w systemie zawsze można obrócić zdjęcie.:slight_smile:

Tak, jest dobrze. Jak robię zdjęcie, to przycisk jest po prawej aparatu, może ma być po lewej?

@lukjan niekiedy tak jest że robiąc zdjęcie / zdjęcia bezwiednie obróci się telefonem i zdjęcie zostanie wykonane poprawnie, ale po przerzuceniu na komputer ma ułożenie odwrotne. Dla tego w aplikacji Aparat włącz sobie

Aparat > Ustawienia (trzy poziome kreski w górnym prawym rogu) > Pokaż Siatkę + Poziomica (włącz te dwie opcje)

I wówczas robiąc zdjęcia będziesz miał raz siatkę widoczną oraz poziomicę w zależności od ustawionego koloru będzie widoczna pozioma kreska na środkowym kwadracie mówiąca w która stronę jest ustawiony aparat do robienia zdjęcia.

Jak będziesz chciał zrobić zdjęcie w poziomie będzie wyglądało to tak

A jeżeli w pionie będzie to wyglądało tak

Wówczas jak pozioma kreska będzie u góry zdjęcie zostanie wykonane poprawnie i jak przerzucisz do komputera będzie w poprawnej pozycji.

Już sobie poradziłem, włączyłem zablokuj pozycję, i jest dobrze

Albo też tak można z tym że nie wiem czy po włączeniu opcji zablokuj pozycję nie będzie możliwości wykonywania zdjęcia tylko w jednej pozycji?.

Idzie poziomo i pionowo