Redmi 9A Nie ładuje się po zmianie Wyświetlacza i brak dzwięku

Cześć, mam taką zagwozdkę, rozbił się ekran w Redmi 9A. A że jest to budżetowy telefon i nie opłaca się naprawiać, postanowiłem sam wymienić w nim ekran wraz z ramką, by nie bawić się w klejenie. Zabieg się udał, nowy ekran działa, z tym że po złożeniu telefonu, nie ładuje się, nie ma wibracji i dźwięku (dźwięk jest tylko po podłączeniu słuchawek).

Może macie jakieś pomysły co ja w nim zrypałem?

Wydaje mi się, że nie podłączyłeś którejś wtyczki.

A działa na baterii czy tylko przy podłączonej ładowarce? Może uszkodziłeś jakąś tasiemkę flex albo źle ją wpiąłeś lub zapomniałeś wpiąć. Jednak to by nie tłumaczyło braku ładowania, chyba że sama bateria jest niepodłączona lub port USB znajduje się na osobnym module również podłączanym tasiemką - a z tego filmiku wynika, że faktycznie tak jest. Obawiam się, że będziesz musiał ponownie otworzyć urządzenie i sprawdzić wszystkie podłączenia.

Działa tylko na baterii, która ma mało procent. Sprawdziłem połączenia i wszystkie tasiemki, czyli ta mała na dole, i te dwie na górze, chyba poprawnie je wpiąłem, bo był charakterystyczny klik. Jedynie nie odkręcałem tej dolnej płytki, gdzie jest port usb.

Aktualizacja:

Rozwiązałem, problemem okazała się naklejka na baterii po jej odklejeniu i ponownym naklejeniu wszystko działa poprawnie. Dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile:

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.