Redmi 9A trojan/wirus

Witam
Jak w temacie, posiadam Redmi 9A i na telefon wp**rdolono mi jakiegos wirusa, prawdopodobnie jak spalem
Hard reset nic nie dal, przez chwile byl spokoj (bateria dlugo trzymala itd) a potem spowrotem to samo.
Szukam tu pomocy bo po tygodniach poszukiwan rozwiazania nic na wlasna reke nie znalazlem.

Jak w temacie, posiadam Redmi 9A i na telefon wp**rdolono mi jakiegos wirusa, prawdopodobnie jak spalem

Po czym wnosisz, że to „wirus” i że „wp*no Ci go jak spałeś”? :slight_smile:
Opis tematu jest tak bogaty w objawy, że nie dziwię się że niczego nie znalazłeś w internecie…
Co rozumiesz pod pojęciem „hard reset”?

Może skaner Xiaomi z bazą Avasta się czepia.

AVL i Tencent (Vulnerability found in Xiaomi phones' pre-installed security app | ZDNET) magicznie już nie są dostępne.

Wirus mi wszedł jak spałem. To nie Windows 95.

Gdzie został nabyty telefon? Całe mnóstwo telefonów Xiomi nabytych w interencie ma syfiasty soft. Dokładnie Chiński, przerobiony na Polski i udaje oryginał. Zwykle taki soft łączy się po włączeniu z jakimś tam Chińskim serwerem i udaje, że pobiera aktualizacje. Czasami robi tak 2 razy z odstępem, przy okazji zrzuca dane posiadacza. Już kilka razy się z tym spotkałem, pomagało wtedy wgranie czystej, chińskiej wersji, fabrycznej do tego telefonu, odblokowanie i potem wgranie miui Polska. I zachęcam tam iść z tym zapytaniem (na forum miui Polska), bo będą ludzie, którzy znają ten model i problemy w nim występujące.

Na MIUI Polska za założenie tematu może dostać przeniesienie do kosza z adnotacją, że na ich forum wszystko już było lub temat jest „nudny”.

Z tego co pamiętam mają tam działy posegregowane na modele telefonów, wystarczy wejść i sprawdzić czy ktoś ma taki problem. Kilka razy się posiłkowałem.