Redmi K20 pro z Aliexpres wysyłka DHL opłaty

Zastanawiam się nad zakupem Redmi K20 Pro 8/256 gb z tej aukcji https://www.aliexpress.com/item/33025436528.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.61a67563nvgZwf&algo_pvid=1cef9e1d-4b96-465f-b838-b7f8477f9aa0&algo_expid=1cef9e1d-4b96-465f-b838-b7f8477f9aa0-20&btsid=09ace1e4-6f8e-473b-8b83-a6700ab7f5e6&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5,searchweb201603_52 Sprzedawca pisze, ze przesyłka DHL załatwia kwestię cła i vat-u. Czy ktoś z was zamawiał telefon z Aliexpres i może powiedziec jak wygląda cała procedura i opłaty ?

Moim zdaniem to jest bez sensu. Zapłacisz ok 2050 zł. Ten K20 to przecież dokładnie to samo, co Xiaomi Mi 9T Pro a takiego kupisz w Polsce taniej lub w podobnej cenie.

U nas jest tylko wersja 6/128, w oficjalnej dystrybucji, a cena 1900zł. Dlatego zastanawiam się nad zakupem lepszej wersji z Ali, ale jeśli będzie to skomplikowane, lub za drogie kupię w Polsce.

Masz rację, widzę, że tam można kupić 8/256 za ok 1900 zł. W praktyce powinno to wyglądać tak, że DHL przywozi Ci paczkę a opłaty pokrywa sprzedawca.

Ja zamawiałem notebooka z Chin. Musiałem zapłacić VAT.

W praktyce, z jednym tabletem w rodzinie, wyglądało to tak, że i woszem DHL załatwia kwestię cła i vat. Tzn. zgłaszasz do oclenia, Ty masz dostarczyć dowody zakupu i dopłacasz kurierowi przy odbiorze. Takiego telefonu bym nie brał zwykłym listem, czyli +26% masz.

Tam jest FAQ a w nim:

" 4. Is it true that the customs duty & VAT is free for the EU by DHL?
Yes, we guarantee customs duty & VAT is free for EU by DHL. It’s safe and fast!"

Dla mnie, z tego wynika, że deklaracje wypełnia nadawca i z góry płaci VAT lub przesyłka jest wysyłana DHL z któregoś kraju UE :slight_smile:

Właśnie dlatego wolę się dokładnie dowiedzieć, żeby nie było przykrej niespodzianki :slight_smile:

W takiej sytuacji - jesli DHL do Ciebie zadzwoni, każe składać deklarację i opłacić opłaty - mówisz, że nie odbierasz tej przesyłki i otwierasz spór na Aliexpress :slight_smile:

uayo
Przemyśl kupno tego telefonu. Nie posiada on częstotliwości B20 … w Polsce lepiej mieć telefon z tą częstotliwością…te z oficjalnego kanału dystrybucji czy też europejskiej Mi9T Pro mają tę częstotliwość.

Dziękuję za informację, pomyślę, coraz bardziej skłaniam się ku zakupowi u nas.

Za zakupem u nas przemawia jeszcze rękojmia i serwis gwarancyjny na miejscu. W przypadku zakupu z chin masz obiecaną roczną gwarancję, ale chińską. Nawet jeśli po odesłaniu przyślą ci nowy albo naprawiony telefon, to stracisz mnóstwo czasu, a i przesyłka pewnie nietania :wink: Co prawda piszą tam jeszcze o jakiejś gwarancji aliexpress, ale nie wiem co to za różowy słoń :smiley:

Dziękuję wszystkim, po zastanowieniu wolę poczekać do polskiej premiery 10.09 i kupić w oficjalnym sklepie xiomi. Darmowa dostawa, 24 msc gwarancji i pewny serwis. Trochę szkoda większego ramu, ale wolę spokój i bezpieczeństwo, od nerwów z przesyłką i problemy gdyby coś nawaliło :slight_smile: