Redmi note 3 pro 2gb czy 3gb?

Witam, chce kupić z oficjalnego sklepu allegro redmi note 3 2gb:
http://allegro.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-3-16-2gb-lte-dual-sim-i6562872285.html
jednak ciągle męczy mnie myśl czy będzie chodził płynnie :frowning: 799zł to są dla mnie duże pieniądze a szkoda dołozyć kolejnych 100zł aby mieć wersje 3gb bo jest w proline za 899zł… Proszę o opinie osób które mają wersje 2gb czy jest oki czy zle? przeważnie używam telefonu do sms, dzwonienia, internet, muzyka, nie otwieram miliona kart tylko max 3.oraz czy telefon ten jest dla mnie gdy nie chce zmieniać romów

Powiem tak - MIUI jest dosyć ramo-żerne i jeżeli chcesz uniknąć takich niespodzianek, że np. po odpaleniu FB Messengera lub jakiejś nawigacji inne aplikacje kończą swoją pracę (przez brak wystarczającej ilości RAM) to bierz wersję z 3GB RAM.
Dopiero w MIUI 9 mają zająć się poważnie optymalizacją zużycia pamięci RAM.
Mojej mamie kupiłem Redmi Note 4 (64GB/3GB RAM) i na dzień dobry jest dostępna mniej niż połowa tego RAMu.
Na moim Mi5 Pro z 4GB RAM jeżeli telefon nie jest restartowany przez dłuższy okres (4-8 dni) to 1.8GB z 4GB RAM dostępne, a nic takiego specjalnego w tle mi nie działa. (po świeżym uruchomieniu 2,6 wolnego/4GB).
Także jeżeli chcesz komfortowo używać telefonu to jak najbardziej polecam wersję 3GB.
Do tego telefony Xiaomi z Androidem 6.0.1 i 3GB RAM żwawiej działają i znacznie płynniej, bo system nie jest zmuszony “żonglować” danymi w RAM.