Redmi Note 7 Nie działa Wi-Fi

Witam
Wczoraj router odmówił posłuszeństwa i musiałem zresetować jego ustawienia. Zrobiłem konfigurację na nowo. Internet działa na wszystkich urządzeniach w domu tylko nie na moim telefonie. Posiadam Xiaomi Redmi Note 7. Przy próbie połączenia się telefon widzi sieć ale nie chce jakby się połączyć. Można wpisywać jakiekolwiek hasło i jest tak samo.
Próbowałem resetować ustawienia wifi w telefonie jednak to nie pomogło. Zapominania sieci też próbowałem. Jakie mogą być tego powody? Błąd w systemie czy jakieś ustawienie routera? Poniżej screen jak wyglądają ustawienia wifi na telefonie po wpisaniu hasła.

Jak router aktualizuje się bez pełnego restartu i pracuje już ze 120 dni to można zacząć od wbudowanego w jego panel przycisku uruchom ponownie, może się odwiesi jakby to nie w telefonie był problem. Potem zasymulować zanik prądu po przez przycisk jak ma lub wyciągając z prądu przy braku przycisków.

Telefon też warto uruchomić ponownie jakby Redmi cię odcięło od aktualizacji „restartless”.

Nie wiem co robić. Jak mogę zresetować telefon bez czyszczenia danych? Próbowałem już milion razy restartować telefon i nic…

Cenne pliki trzeba zgrać np. kartę MicroSD (wyjąć na np. wyłączonym Androidzie), stan gier zsynchronizować z serwerami gier lub usługą „gry Google”, podobnie z przeglądarkami jak w niej utknęły hasła czy zakładki.

Opcjonalnie możesz sprawdzić jak wiele wleciało na dysk Google/dysk Xiaomi (jakby Redmi dalej nie uruchomił swojego - Honor raczej już rezygnuje z kont Huawei).

Stan aplikacji bez synchronizacji pewnie wymaga magii z apką Xiaomi/ADB/Rootem.

Przykładowy opis:

https://www.hardreset.info/pl/devices/xiaomi/xiaomi-redmi-note-7/

Może domker da lepszy (nietłumaczony maszynowo).

Jak dla mnie to w Androidzie dalej brak łatwego „odświeżania bez utraty danych”, te z dysku Google to strata pakietu mobilnego jak praktycznie Wi-Fi padło (a nie każdy ma 100 GiB na miesiąc do telefonu - mimo reklamowania tego w Orange, T-Mobile i Play; nie słyszałem by Plus/Plush tyle tanio dawał).

Są może jakieś inne metody na naprawę Wi-Fi? Może jakieś specyficzne ustawienie w konfiguracji routera może pomóc?

Jakby w okolicy było głucho, to można by zaryzykować tryb otwarty Wi-Fi. Potem filtowanie po MAC karty sieciowej aż jakiś śmieszek nie nasłucha listy dozwolonych.

Raczej Redmi nie jest na tyle stare by musiało mieć dziurawe WPA bez „2”.

Chociaż takie coś niby na starcie robi Mikrotik, że hasło ustawiamy sami by ktoś więcej nie wbijał na wi-fi lub na panel admina.

To chyba czas aby telefon wylądował na śmietniku. Nie chcę mi się już szukać drugi dzień igły w stogu siana.

Zawsze możesz wystawić na licytację od 25 zł w górę chyba, że boisz się o dane jakie ktoś odzyska domowym oprogramowaniem z pamięci smartfona.

Gorzej jak przesyłka wyjdzie powyżej 13 zł, wtedy nie starczy na smacznego kebaba jak słabo będą się bić o telefon np. jako dawcę narządów (np. sprawny ekran/kamery).

Hej, jak z aktualizacją? Inne urządzenia mogą normalnie się podłączyć z wifi? Spróbuj jakis reset ustawień sieciowych, ew. zapytaj w serwisie, może to problem z samą kartą sieciową? ja tak miałem kiedys w starym iphone

Siedzę nad tym trochę i widzę teraz że problem pojawia się tylko w mojej sieci. Jest kilkanaście urządzeń w domu i one łączą się bez problemu. Aktualizacje zrobione, reset ustawień sieciowych zrobiony.

Problem rozwiązany. Wystarczyło pogrzebać w ustawieniach szyfrowania i zmienić z WPA2-PSK na auto. Widocznie ten telefon nie obsługiwał tego co inne telefony w domu. Dziękuję za pomoc.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.