Redmi Note 7 - przestało działać podbicie dźwięku na słuchawkach

Jak w tytule. Jeszcze wczoraj działała mi sztuczka która polegała na tym, że mogłem podpiąć słuchawki, dać głośność na maksa, zrestartować telefon i uzyskać w ten sposób dodatkowe podbicie dźwięku.

Działała ona od samego zakupu telefonu do wczoraj. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

EDIT: Bardzo śmieszne… Dzieje się tak od rana, ale dopiero jak założyłem wątek to problem zniknął :wink: Może jednak coś ze słuchawkami.

Może przyszła jakaś aktualizacja przez noc i się zaktualizował. Spróbuj zmienić region najlepiej na Indie.

Dałem właśnie edycję do pierwszego posta. Wygląda na to że problem samoistnie ustąpił. Był sobie od rana, ale jak założyłem wątek z problemem to zaraz zniknął. Chyba się przestraszył skuteczności społeczności :smiley:

EDIT: a jednak nie… Coś się miesza. Restart telefonu problem przywrócił.

Odblokuj sobie bootloader i wgraj MIUI Polska/MIUI.eu.
Problem z dźwiękiem jak ręką odjął masz gwarantowany. Globalny ROM ma sztucznie ustawione ograniczenie “dla ochrony słuchu”. Po zmianie ROMu na maxa nie da się słuchać, bo za głośno.

Znam to rozwiązanie, ale dzięki za sugestie. Może tak zrobię. Ogólnie mam wrażenie, że gdzieś basu teraz jest więcej, co mi niepotrzebne, natomiast ubyło przestrzeni dla instrumentów czy wokalu :confused: Dźwięk jest jakby bardziej “ściśnięty”

Możliwe, różnice z dźwiękiem jak miałem Globala bywały z aktualizacji na aktualizację, na gorzej lub lepiej.
Generalnie ten limit w konfigu ustawiony na stałe moim zdaniem psuje, “dusi” dźwięk niezależnie od głośności.

Możesz wnioskować o odblokowanie BL już teraz, bo tak z dnia na dzień nie uzyskasz autoryzacji. I tak po uzyskaniu autoryzacji trzeba wykonać dodatkowe kroki, aby go odblokować. Jeżeli rozważasz taką ewentualność to warto już wcześniej postarać się o samą autoryzację.

https://en.miui.com/unlock/