REG-klaWISZE

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layout] 

"Scancode Map"=

czy ktos mi może powiedzieć na temat wpisów w tym kluczu rejestru…

…z tego co wiem mozna tam zaprogramować specialne funkcje klawiszy

albo jakis programik robiący takie wpisy

Np. takie programiki:

KeyTweak

SharpKeys

Microsoft Keyboard Layout Creator

Wszystko jest w języku angielskim. Robisz to na wlasną odpowiedzialność

Robinhio… dzięki za szybką odpowiedź

Złączono Posta : 06.05.2006 (Sob) 15:20

a jeszcze jedno jak w programie KeyTweak użyskac kombinacje klawisza z shift, control lub alt

Juz nie pamietam. Mozesz sie pobawic w razie czego masz tam Restore All Defaults, czyli przywracasz do pierwotnego stanu

Tu masz:

Caps Lock mapowany na Shift

A tu Caps Lock mapowany na Control

EDIT

Przykład remapowania w programie KeyTweak

Na klawiaturze wybierasz numer 30 czyli Caps lock w opcji Choose New Remaping wybierz Left Control pozniej Remap Key i w drugim okienku w sekcji Pending Changes zaznaczasz i klikasz Apply, restart komputera i juz masz.

Mozesz tez całkowicie wyłączyc dowolne klawisze wybierajac Disable Key

drogi Robinhio no to wiadomo a jak zamapowac podgłaśnianie i pzyciszanie dżwięku na PageUp - PageDown tylko że z lewym Ctrl

Drogi YaSam ,

Wyjasnie Tobie jak to działa.

Musisz po prostu zamienic lub przypisać funkcje klawiszy

Zacznijmy tak:

Chcemy przypisać klawiszowi Lewy Ctrl funkcje Caps Lock wtedy otwierasz program KeyTweak, widzisz klawiaturę, zaznaczasz na klawiaturze w programie Lewy Ctrl ( 58 ) i w Choose New Remaping wybierasz Caps Lock, klikasz Remap Key, w drugim okienku Pending Changes klikasz na Apply i restart komputera. Teraz klawisz Lewy Ctrl działa jak Caps Lock, natomiast klawiszowi Caps Lock mozesz przypisac funkcje klawisza Lewy Ctrl tylko robisz to odwrotnie lub po prostu go wylaczasz klikajac na Disable Key.

To samo jest z PageUp - PageDown z lewym Ctrl i prawym Ctrl

Klawiszowi Lewy Ctrl przypisujesz funkcje Page Up czyli robisz tak:

Na klawiaturze w programie klikasz na Lewy Ctrl i w Choose New Remaping wybierasz Page Up, klikasz Remap Key, w drugim okienku Pending Changes klikasz na Apply i restart komputera

Od tej pory zarówno klawisz Lewy Ctrl jak i Page Up beda mialy taka samą funkcję czyli podgłaśnianie muzyki, dla Klawisza Prawy Ctrl przypisz funkcje Page Down

W razie problemów mozesz zresetowac ustawienia kasujac klucz Scancode Map w Rejestrze

Pozdrawiam

Robinhio ale ale :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: jak działa to ja wiem ale przepraszam nie o to chodzi chcę pozostawic funkcje kalwiszy Page up/down bez zmian i funkcje klawiszy lewy/prawy Ctrl bez zmian … :!: chcę nowe funkcje na kombinacje (czyli wciskane razem dwa klawisze) Ctrl + Page up/down względnie inne kombinacje z klawiszem Shift albo nawet Alt …pozdrawiam

a swoją drogą programik super :slight_smile:

Ciekawe jak chcesz to zrobic? Musialbys napisac funkcje dla Windowsa, ktora by zadzialala po wcisnieciu sekwencji klawiszy.

Natomiast mozliwosc zmiany kombinacji klawiszy posiadaja programy np. Winamp czy Word.

Co do glebszych zmian to juz wymaga duzej wiedzy przy stosowaniu np. hex edytora.

Mozesz sprobowac pobawic sie tym programikiem KeyboardEx

http://www.winguides.com/registry/display.php/903/

lub

W kluczu HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Accessibility\StickyKeys

poszukaj wartości ciągu “Flags” - zmień wartość z “506” na “510”.

oraz klucz HKEY_CURRENT_USER\ Software\ Microsoft\ Windows\

CurrentVersion\ Policies\ Explorer.

wartość DWORD o nazwie NoWinKeys ustaw na 0

lub

HKEY_LOCAL_MACHINE\ System\ CurrentControlSet\ Control\ Keyboard Layout.

Skasuj ten wpis wartość binarna “Scancode Map” = xxxxxxxxxx