RegCleaner

(Malwinaa85) #1

jak wchodzę w RegCleaner, to w programach mam coś takiego : http://img56.imageshack.us/my.php?image=aaa5at.jpg .. i tam jeszcze jest niżej wiecej, ale nie robiłem screenów .. i czy moge wszytsko zaznaczyć i usunąć ? czy to musi zostać ? pozdrawiam :wink:

(system) #2

Popatrz na nazwy tych programów - to następna kolumna.

Są to programy, które masz zainstalowane w systemie.

Dlaczego chcesz je usuwać? :?

(squeet) #3

:shock:

Broń Cię Panie Boże!!

To są wpisy programów, które żyją w Twoim systemie… Nie wolno ich ruszać!

Jak chcesz odinstalować programy, to albo przez aplet dodaj lub usuń programy w Panelu sterowania, albo w zakładce Odinstaluj klikasz na wybrany i na dole na Odinstaluj

Pokasować możesz:

zakładka Typy plików - kasujesz wszystkie typy, przy których jest napisane brak danych

Natomiast rejestr czyścisz tak:

Opcje - Czyszczenie rejestru - Metoda - Automatycznie

Opcje - Czyszczenie rejestru - Czyszczenie wpisów OLE - Bardzo silne

No i skanujesz:

Narzędzia - Czyszczenie rejestru - Wykonaj wszystkie wyżej wymienione

I czekaj :wink:

A wpisy z zakładki Programy zostaw w spokoju :frowning:

(sdar) #4

Jedno pytanko dotyczące tego tematu:

Czy w zakładce “Typy Plików” MOŻNA czy wręcz NALEŻY usunąc wszystkie typy plików opatrzone opisem “Brak danych”?

Chodzi mi o to, że mam sporo takich wpisów a niektóre z nich “brzmią znajomo” mimo opisu “brak danych” więc ich do tej pory nie usuwałem.

Czy więc skasować wyszytkie takie typy plików czy też nie jest to konieczne?

Sdar

(squeet) #5

Wszystkie wpisy, przy których widnieje BRAK DANYCH można usunąć. Usuwałem wiele razy i nic się nie dzieje, a rejestr ma mniej do przetworzenia :spoko:

Jednak przypominam, że przed każdą operacją modyfikującą rejestr należy wykonać jego kopię zapasową…