Regedit nie działa


(fagniro) #1

Witam! Otóż mam problem z włączeniem regedita, tsa i taska (więcej nie zauważyłem). Kiedy próbuje włączyć ów program (regedita) to po czasie (3-5 min) dostaje informację „System Windows nie może odnaleźć pliku C:\Windows\regedit.exe . Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuje ponownie.”

Wydaje mi się, że problem jest w tym, że grzebałem tam w poszukiwaniu 2 wartości „ProgramFilesDir” i „CommonFilesDir” by zmienić ich wartość z C na D ale zamieniłem w 4 folderach nazywających się tak samo .-.( dwa ProgramFilesDir i dwa CommonFilesDir)

Niestety nie mogę tego naprawić sam, bo regedit nie chce się włączyć jak wcześniej wspomniałem. Liczę na waszą pomoc bo jestem zielony. Pozdro

Strona której używałem przy zmianie wartości http://www.centrumxp.pl/SkrzynkaPytan/1842,Jak-zmienic-domyslny-folder-dla-instalacji-nowych-programow.aspx


(Veers) #2

I nie przyszło ci do głowy, że wspomniany artykuł opisuje rozwiązanie stosowane w Windows Vista, i nawet tam potrafi przysporzyć problemów ?
Jeśli nie utworzyłeś punktu przywracania, lub kopii zapasowej rejestru, to śmiem twierdzić że nie odkręcisz tego co namieszałeś, ponieważ:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/933700/microsoft-does-not-support-changing-the-location-of-the-program-files-folder-by-modifying-the-programfilesdir-registry-value


(bachus) #3

Nabroiłeś - ja bym pewnie zaczął od jakiegoś LiveCD typu Hiren’s i spróbować odkręcić zmiany,


(fagniro) #4

Wybacz ale nic mi to nie mówi, możesz wytłumaczyć na czym to polega?


(bachus) #5

Ogólnie mówiąc - uruchomić komputer z zewnętrznego nośnika (CD/USB), gdzie jest tzw. liveWindows. Tam otworzyć rejestr z tego Windows 10 i cofnąć zmiany.


(stens1950) #6

Ściągnij sobie ISO https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 odpowiednie do Twego systemu. ppm na ISO. uruchom za pomocą> eksplorator windows. Następnie uruchom setup.exe, system Ci się “nadpisze”, będzie na nowo instalował, wszystkie programy i ustawienia pozostaną na swoich miejscach, czyli nic nie usunie ale naprawi system.


(fagniro) #7

Tak też spróbuje, dziękuje jaskiniowcu


(Domker) #8

Plik naprawia wartości rejestru. (Windows 10!!!):

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion]
“ProgramFilesDir”=“C:\Program Files”
“CommonFilesDir”=“C:\Program Files\Common Files”
“ProgramFilesDir (x86)”=“C:\Program Files (x86)”
“CommonFilesDir (x86)”=“C:\Program Files (x86)\Common Files”
“CommonW6432Dir”=“C:\Program Files\Common Files”
“ProgramW6432Dir”=“C:\Program Files”