Regeneracja wentylatora

Ok, ja nic nie mówię, tylko karta bez wantylatora, to taka średnia do uzytku… a teraz zaraz święta, więc lepiej się pośpiesz. :wink:

Wentylator oba są, udało mi się ten jeden zamontować z powrotem. Tylko brzęczy ale to już i tak było.

W sumie skoro karta ma 2 wentylatory, to ten jeden można wymontować. Będzie głośniejsza karta ale nie będzie stukać

Chyba to będzie najlepsza opcja. Wentylator w tragicznym stanie, zanim gość odpowie na aliexpress to minie potem dostawa 2-3 miesiące, i potem jeszcze zakup pasty… Tutaj zamówię pastę przez internet, poczekam 2-3 dni i to tyle. Rozkręcam kartę wymieniam pastę i wyciągam wentylator

Wyciągnę wentylator i będę czekał te miesiące aż przyjdzie nowy :wink:

Na allegro masz takie wentylki.

… z ceną pewnie 40-50 zł sztuka, a u majfriendsa połowa z wysyłką. :wink:
Taki wentylek z Allegro to mu z 1/3 wartości karty wyneisie… :wink:

W PL przynajmniej jest jakaś gwarancja i możliwość zwrotu, jeśli nie będzie pasować. Dla kilkunastu złotych nie chciałoby mi się czekać.

Co myślicie https://allegro.pl/oferta/wentylator-pojedynczy-gpu-75mm-4-pin-karta-9504141689

Wentyl jak wentyl. Jeśli rozmiar i mocowanie jest odpowiednie, to nie ma się co zastanawiać.

Ok
4 pin - 4 pin
75mmx75mmx10mm - też 75 x 75 x 10
Tutaj trochę się zastanawiam
Bo oryginalny wentylator ma 40x40x40mm otwory montażowe, a ten na allegro co wysłałem, gość napisał około 40mm, ale dopytam o to czy na pewno pasuje do mojej karty :slight_smile:

“Majfrend” pisze, że 40x40x40:

W takim razie zamawiam. Wolę wydać więcej i męczyć się z brzęczeniem przez kilka dni, a nie wydać niby mniej ale za to czekać do następnego roku i męczyć się z brzęczeniem przez kilka miesięcy

Mam pytanie, da się to jakość sprawdzić bez rozbierania karty?
Napisałem do sprzedającego, odpisał mi że muszę sprawdzić jaki typ wentylatorów mam.
Czyli czy jest zintegrowany ze złączem do karty / jest wpinany w przewód ze złączem które prowadzi do karty.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to szukanie po internecie czy ktoś rozbierał Twój model karty i wrzucił zdjęcia/film.