Regeneracja wentylatora

Witam, zabrałem się za naprawę wentylatora na GPU. Mam pytanie, co trzeba zrobić z tą częścią montazowa?

Napisałbym, żeby przykręcić, ale to chyba zbyt oczywiste.

Chodzi mi oto, jak ją zdjąć? Podważyć jakoś, żeby nic z tym się nie stało

Bo chce nasmarować łożysko i muszę sie tam dostać

Tu zerknij, od drugiej minuty, może Twój tak samo się rozbiera:

Jednak zrezygnowałem z naprawy. Prawie połamałem tą część i nie będę dalej tego ciągnął.

Chcę kupić wentylator nowy. Jak wygląda jego wymiana? Trzeba coś z kablami robic?

Trzeba zdjąć chłodzenie, zdemontować wentylatory, założyć nowe, skręcić.

Znaczy, nie trzeba zdejmować radiatora ?

Bez zdejmowania radiatora raczej nie dostaniesz się do śrub/mocowań ramki z wentylatorami, ale to już zależy od konkretnego sprzętu.

No to nie da rady u mnie bez zdejmowania. Czyli oprócz tych 20-30 zł na wentylator to jeszcze z 15-30 zł na pastę :frowning:

To jednorazowy sprzęt, zapewne zatarły się tulejki z “gównoplastiku” i smarowanie niewiele pomoże. Łożysk dawno nie stosuje się w tanim sprzęcie niestety.

Co myślicie o tym tutaj https://pl.aliexpress.com/item/32856990071.html?src=google&albch=shopping&acnt=494-037-6276&isdl=y&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Gploogle_7_shopping&aff_atform=google&aff_short_key=UneMJZVf&&albagn=888888&albcp=6459808507&albag=76872920869&trgt=539263010115&crea=pl32856990071&netw=u&device=c&albpg=539263010115&albpd=pl32856990071&gclid=Cj0KCQiAwMP9BRCzARIsAPWTJ_F4mocYOLHUvCsTCNwO2A4y6s-tPe8c61ggHaWtt4BroiIcvjra9FEaAkyHEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Jak pasuje to bierz.

Tylko pierwszy raz zamawiam na aliexpress i nie wiem gdzie się sprawdza opcje dostawy itp.

Z tego co widzę, ten link co wysłałem zawiera aukcję z wentylatorami dla SAPPHIRE GTX 770.
Ale patrząc na rozstaw otworów montażowych wydaje się pasować. Wentylator z konkretnie asus GTX 770 ma 75 mm ten od sapphire też. Asus gtx 770 ma 4-pin złącze i wentylator od sapphire również

Sapphire


Asus
wentylator2

Pobierają nawet tyle samo mocy
0.35A

Kupię tanią kartę. Tanią i dobrą.
Tylko naprawię wentylator, to chwilka.
W sumie lepiej kupię nowy i poczekam 60 dni na paczkę z Chin.
No i pasta jeszcze by się przydała, ale to juz kilka złotych i w Polsce.

…ciąg dalszy zapewne nastąpi. :wink:

Chytry Janusz “oszukujący system” i jego problemy. :wink:

nie jestem w stanie znaleźć takiego w Polsce