RegEx - usuwanie określonych nazw z tekstu

Jakie wyrażenie regularne aby zachować w tekscie tylko

nazwa pliku.jpg

a reszte usunąć…

 

C:\test 1\12345_0\nazwa pliku.jpg

Y:\TEST 2\unknown\87654\nazwa pliku.jpg

Dla seda wyrażenie regularne wygląda tak: ‘s:^.*\::g’

 

Dwukropki to delimitery, dodatkowo założyłem, że ścieżki znajdują się na początku linii (jak jest inaczej to napisz, wtedy zmodyfikuje wyrażenie).

moh3r - Podaj poprawny regex!

O co Ci chodzi, testowałem to wyrażenie przed wysłaniem. Zamiast krzyczeć napisz z czym masz problem.

 

^.*\  - jeśli ścieżki zawsze zaczynają się na początku linii

[a-zA-Z]:\.*\ - w pozostałych przypadkach

 

Occurrence was found 0 times

 

Sprawdzane na różnych edytorach tekstu!

 

To było wyrażenie dla seda (o czym napisałem). Widzę, że nie masz bladego pojęcia o tym co robisz. W poście wyżej masz podane “gołe” regexy (dwa warianty).

 

PS Zachowuj się, chamska i roszczeniowa postawa nie zachęca do pomocy…

ah skoro tak:

Jak chcesz, moje odpowiedzi są poprawne, to znaczy pasują do ścieżki bez nazwy pliku (od litery dysku do ostatniego backslasha). Testowałem je w terminalu (sed) i na stronach do testowania wyrażeń regularnych (www.regex101.com).

 

Więcej Ci i tak nie pomogę, zachowujesz się chamsko i nie doceniasz tego, że ktoś poświęca swój czas żeby Ci pomóc.

moh3r - “chamsko?” Czy aby z lekka nie przesadzasz?

Pokaż mi gdzie napisałem coś po chamsku.

Może zbyt dosadnie określiłem Twoje zachowanie, ale krzyczenie (wykrzyknik w co drugim poście), roszczenia (“podaj poprawny regex!”) i odzywki typu “zapytam na innym forum, bo tam szybko i fachowo mnie obsłużą” (tak, zdążyłem to przeczytać przed edycją posta) to nie jest kulturalne i zgodne z netykietą zachowanie.

Tak czy inaczej bardzo mi pomogłeś.

Cieszę się.