Registry_error nie działa tryb awaryjny

Od jakiegoś czasu komputer (windows xp) wieszał się bardzo często, szczególnie na przeglądarkach jak Firefox (co chwila wyskakiwał komunikat, że skrypt nie odpowiada, bardzo trudno było sprawdzić maila na Gmailu). Dziś chciałam napisać maila, ale się nie dało, prawie po napisaniu każdego słowa się wieszał, więc zrestartowałam go przyciskiem na obudowie (to komputer stacjonarny). No i już się nie uruchomił. Pokazał się błękitny ekran śmierci z napisem Registry Error - po ponownym restarcie pokazuje się ciągle ten sam niebieski ekran, nie da się uruchomić komputera nawet w stanie awaryjnym. Jedyne, co się pokazuje, to ten ekran śmierci. Teraz piszę z zapasowego komputera, bo ten stacjonarny w ogóle nie działa. Co jakiś czas komputer sam się restartuje, ale dalej pokazuje się ekran śmierci. Ostatnio nie instalowałam żadnego nowego oprogramowania ani sprzętu, przeważnie korzystam właśnie z Firefoxa.

Proszę o w miarę proste wyjaśnienia, bo nie jestem żadnym komputerowym specem ani informatykiem, i boję się, że nie zrozumiem komputerowego żargonu.

Z góry dziękuję.