Regnum RG1 Pure Black - wentylator

Czy ktoś wie jaki dokładniej siedzi wentylator w tej obudowie na tyle ?

Na stronie producenta pisze tylko CASE FAN 120 1200obr/min. Chciałbym wiedzieć jaki ma przepływ powietrza i głośność.

Wydaje mi się, że ich SilentiumPC Zephyr 120 (SPC016) mający 1100obr/min chodzi dużo ciszej. Nie wiem czy wymieniać bo zależy mi na ciszy i łądnego wydmuchu ciepłego powietrza.

Z tego co kojarzę to jest jeden z najtańszych wentylatorów. Nawet nie wiem czy sprzedają go oddzielnie. Jak chcesz ciszę to zainwestuj w wentylator PWM i przykręć go na obrotach. Zephyry to swego czasu były jedne z lepszych wentylatorów w tej cenie.

Na stronie producenta nic nie ma :confused: ale ciszej to wymień na lepszy nie są drogie

@pom_pom mówi, że Sigma Pro.

A czytając recenzje zazwyczaj piszą, że to właśnie Sigma nie jest. Z wyglądu bardziej przypomina Zephyra ale obroty nie zgadzają się o 100. Sigma ma wytłoczone logo SPC w plastiku, a ten w obudowie ma naklejkę. Chiński OEM z naklejką i tyle.

Tak też myślę, nie ma go nawet w sprzedaży.

No nie ma, szperałem.

Myślę nad AAB Jet Fan lub SilentiumPC Sigma lub SilentiumPC Zephyr.

  • SilentiumPC Sigma Pro 120 PWM
  • SilentiumPC Zephyr 120 PWM
  • AAB Cooling Silent Jet Fan 12 PWM

0 głosujących

Gum oszukał. Ja mam RG2 i tam są Sigmy. Tak dla wyjaśnienia.

Czytam w necie i dużo pisze, że w RG1 nie są Sigmy ani nic sensownego. Po prostu obudowa z piwnicą. tym dizajnem i wyposażeniem nie może mieć wartościowego wentylatorka bo by firmie się nie opłacało. ~135zł to i tak fajna cena wydaje mi się.

No oczywiście trzeba dodać wentylator na przód i dać tylni wentylator na 60% wtedy go nie słychać.

Dobra, to ja wymienię ten “no name” na Zephyr PWM :slight_smile:

Dzięki.