Regulacja głośności na różnych wyjściach audio

Witajcie, mam problem z regulacją głośności w karcie Realtek ALC888 (zintegrowana na płycie Gigabyte GA-945GCMX-S2)

Mam podłączone na rożnych gniazdach słuchawki, oraz głośniki. Chciałbym zapytać o możliwość regulacji każdego wyjścia z osobno. Żeby osobno ustawiać głośność np dla głośników a osobno dla słuchawek.

Oczywiście mogę to robić na potencjometrach, ale… po co chodzić po pokoju i dostawiać się do głośników zawieszonych na ścianie.

Jaki sterownik bądź program obsłużył by takie “cudo”? Co możecie polecić?

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

ps. wiem że takie coś bez problemu można zrobić np na Traktorze i innych mikserach, ale czy da się to kontrolować z poziomu systemu lub jakiegoś małego programu kontrolującego dzwięk?

Klikasz dwa razy na ikonę głośności na pasku zadań, lub wchodzisz w panel sterowania > dźwięki i urządzenia audio > głośność urządzenia - zaawansowane

Pojawi Ci się okienko głośność główna; aby dodać wyjścia audio do regulacji ich głośności wybierasz:

opcje > właściwości

na górze wybierasz interesujące Cię urządzenie mixujące, po wybraniu zaznaczasz interesujące Cię wyjścia i klikasz ok.

Pozdrawiam

Przecież są b. tanie słuchawki z regulacją głośności.

Ja mam słuchawki podłączone do przedniego panela komputera :

viewtopic.php?f=19&t=306625

Szybko mogę wyciszyć albo wyłączyć. :slight_smile:

@Franc

to niestety nie działa - reguluj się tylko “sume” i wyciszając 1 suwak wyciszam i słuchawki i głośniki. Reszta jest wyciszona, bo podłączone mam głośniki 2:0. Żaden suwak nie reaguje - ale takie coś i tak już sprawdzałem :slight_smile:

@XMan

mam słuchawki z potencjometrem - teraz chyba wszystkie mają regulacje. Ale nie o to tu chodzi. Chodzi o regulacje wszystkiego z kompa. Słuchawki mam podpięte pod tyli panel - z premedytacją - żeby głos był i tu i tu - po podpięciu pod przedni zwykle (wg standardowej konfiguracji) wyłącza się “tył” a też nie o to chodzi :slight_smile:

Dodane 11.02.2009 (Śr) 20:03

sprawa rozwiązana - problemem było to, że głośniki miałem ustawione jako 2:0 pomogło wymuszenie na kompie systemu 5:1, i ustawienie głośników jako przód, a słuchawek jako tył - regulacja normalna w każdym programie, może komuś się to przyda :slight_smile:

Pozdrawiam