Regulacja obrotów wentylatora - problem

Witam. Mam pewien problem z chłodzeniem mojego CPU.Otóż gdy przegladam tylko strony w internecie czy tez slucham muzyki moj wentyl pokazuje 2800rpm natomiast gdy zaczynam w cos grac obrtoy skaczą na ponad 3200rpm ;/ moze nie przeszkadzało by mi to zbytnio gdyby nie ten hałas. przy tych 2800rpm jest dobrze nic praktycznie nie slychac ale przekracza tylko 3000 i juz nie jest tak fajnie. Nie znam sie na tym ale wydaje mi sie ze to sa zbyt wysokie obroty.Moj procesor to Amd Phenom II X2 550 Black Edition i płyta głowna Gigabyte GA-M720-US3 chlodzenie Boxowe aha temp rdzeni 38 - 45 w stresie. podaje wyniki z Everest Ultimate Edition.Moje pytanie brzmi czy da sie cos z tym zrobic? nie wiem ustawienia w biosie czy moze za pomoca jakiegos programu? Speedfan nie dziala z moja plyta glowna natomiast EasyTune6 moge tylko zwiekszyc obroty gdy wezme opcje Disable(od razu obroty osiagaja ponad 3000rpm) Będę wdzięczny za każdą pomoc.

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=46358 - wejdź i zobacz … program SpeedFan. do regulacji obrotów…

Podaj resztę specyfikacji! Na wzór mojej z podpisu.

Lub kup coś takiego i będziesz ręcznie kontrolował.

fanmate2.jpg

pisałem już że speedfunem nic nie mogę zrobic