Regulacja poziomu głośności - nietypowy problem


(look997) #1

Creative Sound Blaster Audigy na Windows 7 64bit.

Zepsuło mi się fizyczne pokrętło od głośników i zostało na jakimś tam poziomie, więc muszę regulować sobie za pomocą "Playback control" (suwakiem pojawiającym się po kliknięciu ikony głośnika), ale problemem jest to, że nawet gdy ustawię suwak na 1% to i tak dźwięk brzmi dość głośno.

Na Windows 7 32bit mogłem ściszyć wartość "Wave" w zakładce "Poziomy" okienka "Właściwości: Głośniku", lecz teraz już jej nie ma, być może przez aktualizację sterowników od Creative.

Jak mógłbym przywrócić możliwość regulowania "Wave" lub w inny sposób globalnie w systemie przyciszyć dźwięk w ustawieniu innym niż "Playback control"?


(Dreaper) #2

A nie możesz wymienić potencjometru? Wystarczy zwykła lutownica i śrubokręt, trochę cyny, kalafonia i sprawne ręce? :slight_smile:

“Playback control” (suwakiem pojawiającym się po kliknięciu ikony głośnika) ma pod spodem mikser tam możesz regulować dźwięk poszczególnych aplikacji. Na pasku (tray) możesz mieć też ikonę od sterownika karty muzycznej i tam zmienić ustawienia głośności karty, włączyć lub wyłączyć dodatkowe efekty oraz ustawić balans.


(look997) #3

Właśnie zapomniałem dopisać, że po ściszałem dla kilku programów w mikserze, ale gdy włączę jakiś inny program lub grę to i tak uderza mnie dźwięk.

Dodatkowe efekty mam, ale zwyczajnych ustawień głośności karty nie ma.


(Dreaper) #4

To pozostaje tylko regulacja systemowa lub wymiana potencjometru. Jeżeli z poprzednim sterownikiem było ok, bo tak do końca nie wiem o co Ci konkretnie chodzi z tą aktualizacją to możesz przywrócić poprzedni sterownik w menadżerze urządzeń klikając 2 x (lewym) na wybraną kartę (w zakładce “sterownik”). Ustawienia głośników są w zakładce mikser można w nie kliknąć i ustawić maksymalną głośność dla głośnika (w ikonę głośnika - w mikserze).


(look997) #5

Na wersji 32bit miałem starsze sterowniki, a teraz mam jedynie te nowe. Nie wiem gdzie w Internecie można znaleźć przestarzałe sterowniki do Creative Sound Blaster Audigy?


(Dreaper) #6

A ten wave nie jest przypadkiem w systemie, bo jakoś mi się wydaje, że w Windows XP coś takiego miałem i raczej to nie było związane z jakimikolwiek sterownikami. Teraz zamiast wave są ikony poszczególnych programów. Jak chcesz poszukać starszych sterowników to najlepiej na stronie producenta, ale wątpię, żeby to rozwiązało Twój problem.


(look997) #7

Więc możliwe że jest to wina SP1 do Windows 7.


(Drobok) #8

Nie podałeś aktualnej wersji sterownika. Zakładając, że masz 5 (która jest na instalki.pl), ściągnij np tą http://www.programs.pl/sterownik,747,Cr … udigy.html

Jeśli masz starszą wersję spróbuj nowszych.

Ogólnie również proponowałbym wymianę potencjometru, bądź jego przestawienie.


(look997) #9

Pisałem w temacie że mam 64bit wersję Windows 7, a sterowniki które podałeś są do wersji 32bit.


(Drobok) #10

Sterowniki z 32 nie będą miały problemu z działaniem pod 64. Inaczej jest tylko odwrotnie :slight_smile:


(look997) #11

To dziwne, bo słyszałem że ze sterownikami jest właśnie inaczej.