Regulacja poziomu głośności - nietypowy problem

Creative Sound Blaster Audigy na Windows 7 64bit.

Zepsuło mi się fizyczne pokrętło od głośników i zostało na jakimś tam poziomie, więc muszę regulować sobie za pomocą “Playback control” (suwakiem pojawiającym się po kliknięciu ikony głośnika), ale problemem jest to, że nawet gdy ustawię suwak na 1% to i tak dźwięk brzmi dość głośno.

Na Windows 7 32bit mogłem ściszyć wartość “Wave” w zakładce “Poziomy” okienka “Właściwości: Głośniku”, lecz teraz już jej nie ma, być może przez aktualizację sterowników od Creative.

Jak mógłbym przywrócić możliwość regulowania “Wave” lub w inny sposób globalnie w systemie przyciszyć dźwięk w ustawieniu innym niż “Playback control”?

A nie możesz wymienić potencjometru? Wystarczy zwykła lutownica i śrubokręt, trochę cyny, kalafonia i sprawne ręce? :slight_smile:

“Playback control” (suwakiem pojawiającym się po kliknięciu ikony głośnika) ma pod spodem mikser tam możesz regulować dźwięk poszczególnych aplikacji. Na pasku (tray) możesz mieć też ikonę od sterownika karty muzycznej i tam zmienić ustawienia głośności karty, włączyć lub wyłączyć dodatkowe efekty oraz ustawić balans.

Właśnie zapomniałem dopisać, że po ściszałem dla kilku programów w mikserze, ale gdy włączę jakiś inny program lub grę to i tak uderza mnie dźwięk.

Dodatkowe efekty mam, ale zwyczajnych ustawień głośności karty nie ma.

To pozostaje tylko regulacja systemowa lub wymiana potencjometru. Jeżeli z poprzednim sterownikiem było ok, bo tak do końca nie wiem o co Ci konkretnie chodzi z tą aktualizacją to możesz przywrócić poprzedni sterownik w menadżerze urządzeń klikając 2 x (lewym) na wybraną kartę (w zakładce “sterownik”). Ustawienia głośników są w zakładce mikser można w nie kliknąć i ustawić maksymalną głośność dla głośnika (w ikonę głośnika - w mikserze).

Na wersji 32bit miałem starsze sterowniki, a teraz mam jedynie te nowe. Nie wiem gdzie w Internecie można znaleźć przestarzałe sterowniki do Creative Sound Blaster Audigy?

A ten wave nie jest przypadkiem w systemie, bo jakoś mi się wydaje, że w Windows XP coś takiego miałem i raczej to nie było związane z jakimikolwiek sterownikami. Teraz zamiast wave są ikony poszczególnych programów. Jak chcesz poszukać starszych sterowników to najlepiej na stronie producenta, ale wątpię, żeby to rozwiązało Twój problem.

Więc możliwe że jest to wina SP1 do Windows 7.

Nie podałeś aktualnej wersji sterownika. Zakładając, że masz 5 (która jest na instalki.pl), ściągnij np tą http://www.programs.pl/sterownik,747,Cr … udigy.html

Jeśli masz starszą wersję spróbuj nowszych.

Ogólnie również proponowałbym wymianę potencjometru, bądź jego przestawienie.

Pisałem w temacie że mam 64bit wersję Windows 7, a sterowniki które podałeś są do wersji 32bit.

Sterowniki z 32 nie będą miały problemu z działaniem pod 64. Inaczej jest tylko odwrotnie :slight_smile:

To dziwne, bo słyszałem że ze sterownikami jest właśnie inaczej.