REgulacja prędkości wentylatora - jaki program?

Witam,

jakim programem wyreguluje prędkośc wentylatora? W SpeedFan nie moge znalezc opcji, a wlasciwie wentylatorów w speedfanie pokazuje 5 :confused:

jak masz płyte gigabyte to walnij se easy tune 5 i tam jest opcja żeby zmniejszać lub zwiększać obroty :slight_smile:

Tak, mam płytę Gigabyte. Dzięki. Bo jak włączam gre czy coś to slyszę jak wentylator przyspiesza itp… chciałbym sam to kontrolowac.

To samodzielne kontrolowanie może się źle skończyć. Nie polecam tego robić.

Czyli lepiej zostawić “sprzętowe” regulowanie prędkości? :slight_smile: Tak jak teraz, że sam podkręca i zwalnia?

w każdym kompie jest tak ze zwalnia i [przyśpiesza :slight_smile:

umnie przyśpiesza jak restartuje kompa (wtedy słychać przez 2 sek. max obroty zapewne z 2400 rpm) oraz przy grach czy innym obciązeniu proca :slight_smile:

choć można se to też regulować samemu wg uznania oczywiście w racjonalny sposób w ramach potrzeb :slight_smile:

jak sie chce troche zchłodzić proca podczas wytęzonej pracy to lepiej mieć nad tym manualną kontrole :slight_smile:

lub na odwrót gdy tylko se siedzisz w necie a proc buczy i prędkośc wiatraka to ze 1500 niewiadomo na co to wtedy se spokojnie ustawiasz na 800 -900 i styka :slight_smile:

i jest cichutko a temp na procu wzrasta o około 2 stopnie ( w moim przypadku na core 2 duo )

a do plyty MSI

@agropol:

Jakiego programu używasz do regulacji? Bo w SpeedFan coś mi nie idzie, a w tym easy tune to troche czasu zajmuje zjechanie ze 100 na np. 40 :confused:

no niestety speed fan do bani a easy tune trzeba troche popykać xD

ja używam easy tune :wink:

chociaż nie wiem czy czasem w biosie nie można zamotać

pamiętam że coś tam jest z “fanem” ale nie pamietam ; p

Dodane 01.03.2009 (N) 16:07

i tak easy tune jest chyba najbardziej poręczny :slight_smile:

reszta to jakieś prymitywne dziadostwo ;p

Ale 5 czy 6 używasz? Bo w 5 suwak % prędkości jest taki do d*py i długo trzeba klikac az zejdzie np. ze 100 na 40 :confused:

w 6 jest wszystko lepiej zrobione (lepszy interface)

Ale podobno Easy Tune 6 nie obsługuje płyt Gigabyte, tylko Intela? Jak to jest? :confused: Bo teraz nie wiem czy pobierać Easy Tune6.

znaczy umnie też rzekomo nie powinno chodzić bo mam na chpisecie 945p a czasami miałemm taką jazde że mi sie odpalał :slight_smile:

jak masz płyte jedną z nowszych to powinno chodzić bo ET6 wyszed jakoś niedawno pod te nowsze płyty gigabyta :slight_smile:

na twojej co w podpisie powinna chyba chodzić… :stuck_out_tongue: