REgulacja prędkości wentylatora - jaki program?

(Mlody993) #1

Witam,

jakim programem wyreguluje prędkośc wentylatora? W SpeedFan nie moge znalezc opcji, a wlasciwie wentylatorów w speedfanie pokazuje 5 :confused:

(Agropol1991) #2

jak masz płyte gigabyte to walnij se easy tune 5 i tam jest opcja żeby zmniejszać lub zwiększać obroty :slight_smile:

(Mlody993) #3

Tak, mam płytę Gigabyte. Dzięki. Bo jak włączam gre czy coś to slyszę jak wentylator przyspiesza itp... chciałbym sam to kontrolowac.

(JesperKyd) #4

To samodzielne kontrolowanie może się źle skończyć. Nie polecam tego robić.

(Mlody993) #5

Czyli lepiej zostawić "sprzętowe" regulowanie prędkości? :slight_smile: Tak jak teraz, że sam podkręca i zwalnia?

(Agropol1991) #6

w każdym kompie jest tak ze zwalnia i [przyśpiesza :slight_smile:

umnie przyśpiesza jak restartuje kompa (wtedy słychać przez 2 sek. max obroty zapewne z 2400 rpm) oraz przy grach czy innym obciązeniu proca :slight_smile:

choć można se to też regulować samemu wg uznania oczywiście w racjonalny sposób w ramach potrzeb :slight_smile:

jak sie chce troche zchłodzić proca podczas wytęzonej pracy to lepiej mieć nad tym manualną kontrole :slight_smile:

lub na odwrót gdy tylko se siedzisz w necie a proc buczy i prędkośc wiatraka to ze 1500 niewiadomo na co to wtedy se spokojnie ustawiasz na 800 -900 i styka :slight_smile:

i jest cichutko a temp na procu wzrasta o około 2 stopnie ( w moim przypadku na core 2 duo )

(langus14) #7

a do plyty MSI

(Mlody993) #8

@agropol:

Jakiego programu używasz do regulacji? Bo w SpeedFan coś mi nie idzie, a w tym easy tune to troche czasu zajmuje zjechanie ze 100 na np. 40 :confused:

(Agropol1991) #9

no niestety speed fan do bani a easy tune trzeba troche popykać xD

ja używam easy tune :wink:

chociaż nie wiem czy czasem w biosie nie można zamotać

pamiętam że coś tam jest z "fanem" ale nie pamietam ; p

-- Dodane 01.03.2009 (N) 16:07 --

i tak easy tune jest chyba najbardziej poręczny :slight_smile:

reszta to jakieś prymitywne dziadostwo ;p

(Mlody993) #10

Ale 5 czy 6 używasz? Bo w 5 suwak % prędkości jest taki do d*py i długo trzeba klikac az zejdzie np. ze 100 na 40 :confused:

(Agropol1991) #11

w 6 jest wszystko lepiej zrobione (lepszy interface)

(Mlody993) #12

Ale podobno Easy Tune 6 nie obsługuje płyt Gigabyte, tylko Intela? Jak to jest? :confused: Bo teraz nie wiem czy pobierać Easy Tune6.

(Agropol1991) #13

znaczy umnie też rzekomo nie powinno chodzić bo mam na chpisecie 945p a czasami miałemm taką jazde że mi sie odpalał :slight_smile:

jak masz płyte jedną z nowszych to powinno chodzić bo ET6 wyszed jakoś niedawno pod te nowsze płyty gigabyta :slight_smile:

na twojej co w podpisie powinna chyba chodzić... :stuck_out_tongue: