Regulamin do własnej gry

Witam

Piszę grę na “zaliczenie” przedmiotu w języku PHP. Praktycznie mam ją już skończoną i zastanawiam się, czy nie wrzucić jej na jakiś hosting, może będzie miała grywalność jakąś. Tylko się tak zastanawiam, czy do każdej gry musi być jakiś regulamin? Dodam, że w bazie danych nie ma imion, nazwisk, adresów itp. Podczas rejestracji użytkownik podaje tylko email i hasło. Email musi być prawdziwy, bo przychodzi na niego potwierdzenie.

Wydaje mi się, że regulaminu nie potrzeba, ale wolę się zapytać.

Dodam jeszcze, że grać będą mogli tylko osoby powyżej 18 roku życia, ponieważ tematyka jest alkoholowa :smiley:

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

Myślę, że to już zbieranie danych osobowych, więc poczytaj o tym.

Nie potrzebujesz regulaminu dopóki będziesz unikał ocierania się o art. 23 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (określającym podstawy przetwarzania danych osobowych ).

to tak nie działa, możesz zbierać wszystko o ile nie przetwarzasz danych do celów innych niż usługa na której rejestracja dotyczy. Ciastka nie służą tylko do inwigilacji usera przez sieci reklamowe, ale przede wszystkim do trzymania sesji.

Ok. Dzięki wszystkim za odpowiedź. Przed wypuszczeniem gry trzeba będzie dokładniej o tym poczytać, żeby sobie problemów nie robić.

Teraz tylko zrobię komunikat o cookie i tyle.

Jeśli nie masz reklam / nie śledzisz aktywności usera w sieci / nie logujesz się przez portale taką aktywność monitorujące to informacja o ciastkach nie jest potrzebna

Można spytać o czym jest gra ? (pytanie z samej ciekawości)