Regulamin działu Sprawdzone porady

Chcemy aby forum było miejscem wymiany poglądów, sposobem na dzielenie się swoją wiedzą, miejscem w którym szukacie odpowiedzi na nurtujące Was pytania i poruszacie ciekawe tematy, a także miejscem w którym porozmawiać można z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach. Nie chcemy narzucać Wam zamkniętej listy tematów, forum mamy nadzieje będzie niczym żywy organizm ewoluowało w najbardziej pożądanym przez Was kierunku. Mamy nadzieję, że użytkownicy forum będą prowadzić rozmowy w sposób kulturalny i tolerancyjny. Sformułowaliśmy kilka podstawowych reguł, co do których mamy nadzieję będziecie się stosować - reguły te mogą być dla wielu oczywiste, a ich spis ma na celu jedynie jasne przedstawienie zachowań, których nie będziemy mogli tolerować choćby przez wzgląd na większość forumowiczów, która czego jesteśmy pewni należy do ludzi kulturalnych.

 

Prosimy o nie używanie wulgaryzmów, powstrzymywania się od złośliwych komentarzy w stosunku do osób początkujących. Nie chcemy aby na łamach forum ktokolwiek reklamował jakiekolwiek komercyjne produkty, przedsięwzięcia chyba, że jest to celowe przez wzgląd na temat dyskusji. Prosimy również o nie umieszczanie linków do stron z crackami i nielegalnym oprogramowaniem.


W związku z migracją forum na silnik Discourse wprowadziliśmy też ograniczenie w publikowaniu postów w tym dziale.
Niemniej każdy z użytkowników forum może napisać swoją poradę w dziale “Poczekalnia Sprawdzonych porad” i zgłosić moderacji prośbę o przeniesienie jej do działu “Sprawdzone porady”. Jeśli porada będzie sensowna, to na pewno ktoś z administracji czy moderacji ją tam umieści.


Posty, które będą zawierały treści nie zgodne z powyższymi zasadami będziemy zmuszeni usuwać, a w przypadku uporczywego łamania zasad będziemy zmuszeni usuwać ich autorów z forum.

 

Jesteśmy jednak przekonani, że wszystko co wyżej zostało napisane jest zbędne, a problemy tego rodzaju występować nie będą.

 

Wszelkie porady odbiegające od reguł poniżej, będą usuwane:

  • została sprawdzona w praktyce czyli na własnym komputerze,

  • zawierała informację na temat systemu i praktycznego celu,

  • zakładając, że czytający jest zupełnym laikiem (bez obrazy), powinna dokładnie opisywać metodykę modyfikacji (krok po kroku) oraz zawierać ewentualne ostrzeżenia (np. przy modyfikacji rejestru - informację o konieczności wykonania kopii zapasowej),

  • posty nie mające nic wspólnego z poradami.

 

UWAGA! Porady zamieszczane w tym dziale, wykonujecie na własne ryzyko, autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z ich stosowania.