Regulaminowa ankieta

(tosiekbu) #1

Kr贸tka ankieta o regulaminie serwisu Dobreprogramy.pl :slight_smile:

http://forum.dobreprogramy.pl/regulamin-forum-serwisu-dobreprogramy-173063t.html

(floyd) #2

Regulaminy nie s膮 do lubienia b膮d藕 nielubienia, ale do ich przestrzegania. Pojmujesz, czy nie bardzo?

(tosiekbu) #3

Dlatego umie艣ci艂em to w dziale na luzie

Tutaj聽i na forach podobnych u konkurencji, zawsze w regulaminie znajdzie si臋 punkt, kt贸ry nie sprzyja u偶ytkownikom. Niekt贸re z tych punkt贸w s膮 tak absurdalne, 偶e musieli聽je uk艂ada膰 ludzie, kt贸rych聽nie okre艣l臋 tutaj otwarcie, bo zostan臋 zlinczowany.

Poza tym na ka偶dym z najwi臋kszych portali spotka艂em si臋 z dziwnymi moderatorami, kt贸rzy uwa偶ali, 偶e maj膮 racj臋 nawet wtedy, gdy jej nie mieli. W dodatku nie znosili krytyki, a ka偶de krytyczne s艂owo by艂o usuwane.

Wi臋c moja odpowied藕 jest jedna - regulaminy s膮 do dupy. Ale kto lubi by膰 ograniczany?

(Dimatheus) #5

Hej,

Aestumatio- tak na聽marginesie, w regulaminie jest聽informacja o聽tym,聽kto go tworzy艂:

A po co regulamin?聽G艂贸wnie聽po聽to,聽by聽u偶ytkownicy z forum nie聽zrobili聽chlewu.

Pozdrawiam,

(Piotrek2255) #6

@Dimatheus

A moderatorzy mieli czego BEZMY艢LNIE i BEZREFLEKSYJNIE聽 przestrzega膰.聽

Z tego miejsca pozdrawiam @rgabrysiaka

(system) #7

Brak regulamin贸w, brak prawa = anarchia, cz臋sto mylona z demokracj膮. Mnie 偶adne regulaminy nie przeszkadzaj膮, a je艣li nawet tak, to sp艂ywam鈥 na inne forum!

(MacGregor) #8

Moim skromnym zdaniem obecnym regulamin jest strasznie wybrakowany i niedopracowany. A sama moderacja jak ju偶 zosta艂o wspomniane dzia艂a jak jakie艣 roboty kt贸re nie wiedz膮 co to normalna rozmowa. Kiedy ju偶 si臋 zacznie co艣 argumentowa膰 lec膮 warny szczeg贸lnie kiedy to oni nie maj膮 racji bo przecie偶 si臋 nie przyznaj膮 a takiemu wszystko wolno. To dopiero jest bezprawie i anarchia.

(Kpc21) #9

Ja bym si臋 ucieszy艂, gdyby w regulaminie pojawi艂 si臋 zakaz korzystania z czcionki Comic Sans MS w postach :slight_smile:

Czyta si臋 to bardzo 藕le.

Jest taka czcionka, wi臋c mo偶na z niej korzysta膰. Przyznam jednak, 偶e zdarzy艂o mi si臋, i偶 jeden z administrator贸w poprawi艂 2-3 moje posty poprzez zmian臋 czcionki. Poza tym przez wiele miesi臋cy nikt si臋 nie czepia艂.

A teraz moja uwaga - posiadam wad臋 wzroku, dla mnie u偶ywana przeze mnie czcionka jest milsza dla oka聽ni偶 czcionka, kt贸rej Ty u偶ywasz. Nic na to nie poradz臋. Ka偶dy troch臋 inaczej b臋dzie do tych kwestii podchodzi艂, bo bod藕ce docieraj膮ce do m贸zgu s膮 r贸偶nie interpretowane przez r贸偶ne osoby. Podobnie ma si臋 kwestia zwi膮zana ze smakiem lub z zapachem. Je艣li zapach lub smak Ci si臋 nie podoba, to nie jest to kwestia wyboru, ale tego, 偶e Tw贸j m贸zg odbiera te bod藕ce w konkretny spos贸b. :slight_smile:

(rgabrysiak) #11

Jak to m贸wi膮, punkt widzenia zale偶y od鈥 Ile os贸b tyle pomys艂贸w na kszta艂t regulaminu. A w sprawie otwartego okre艣lania ludzi tworz膮cych regulamin - jak dla mnie nie kr臋puj si臋. Podejrzewam, 偶e reszta moderacji podobnie jak ja, niejednokrotnie otrzyma艂a 鈥przyjazne鈥 PW z epitetami pod naszym adresem, kt贸rych na forum publicznym nie聽powinno si臋 cytowa膰.聽

Nie wiem jakie zasady panuj膮 na innych forach, jednak tutaj, zawsze gdy masz jakie艣 zastrze偶enia do pracy moderatora - w tym i mojej, zg艂o艣 ten fakt do administracji. Jednak zawsze gdy to m贸wi臋, pojawia si臋 kontrargument - nie warto, nic to nie da etc. Na to ju偶 nic poradzi膰 ju偶 nie mog臋.

Ze skrajno艣ci w skrajno艣膰 :slight_smile:

Dzi臋kuj臋 i r贸wnie偶 pozdrawiam.

(MacGregor) #12

Mo偶esz mie膰 racj臋. Jednak w tych dw贸ch r贸偶nych tematach oceni艂em moderacje z dw贸ch r贸偶nych perspektyw.

Tutaj jest to po prostu moderator kt贸ry do艣膰 cz臋sto, cho膰by nie wiem co stara si臋 wype艂ni膰 paragrafy regulaminu.

W tamtym temacie na moderator贸w patrzy艂em bardziej jak na zwyk艂膮 grup臋 u偶ytkownik贸w kt贸rzy je艣li ju偶 przestan膮 cytowa膰 paragrafy w tematach 艂ami膮cych regulamin to da si臋 z nimi prowadzi膰 sensown膮 dyskusj臋 a ich wypowiedzi czy argumenty s膮 poparte wiedz膮 i do艣wiadczeniem a nie przet艂umaczonymi artyku艂ami z internetu o cz臋sto rzeczach o聽kt贸rych nawet nie maj膮 zielonego poj臋cia.

(Kpc21) #13

Ale to ci przecie偶 nie pomo偶e, bo ty czytasz przede wszystkim posty innych, kt贸rzy u偶ywaj膮 zazwyczaj standardowej czcionki. A przeszkadzasz innym w czytaniu twoich post贸w.

Je艣li masz wad臋 wzroku, to mo偶esz sobie zwi臋kszy膰 czcionk臋 w przegl膮darce, albo nawet skonfigurowa膰 j膮 tak, by wszystko ci wy艣wietla艂a w Comic Sans MS.

(fiesta) #14

To 聽teraz 聽spokojnie usi膮d藕,聽pomy艣l i wyci膮gnij wnioski:

Swoje posty umieszczasz na forum po to 偶eby samemu je czyta膰, czy po to aby inni je przeczytali??

Je偶eli to drugie to konkluzja nasuwa si臋 sama 鈥 :slight_smile:

(Giiixxxx6) #15

W ankiecie powinna by膰 opcja: kto przeczyta艂 ca艂y regulamin? :wink:

(Drobok) #16

Nie znajomo艣膰 zasad nie zwalnia z ich przestrzegania.

(Kpc21) #17

Kiedy艣 czyta艂em, ale to by艂o na tyle dawno temu, 偶e ma艂o co pami臋tam. Na ka偶dym forum zasady s膮 mniej wi臋cej takie same, a za pojedyncze, drobne, z艂amanie regulaminu i tak nikt ci臋 nie zbanuje, zazwyczaj nie da nawet warna. Chyba聽 偶e b臋dzie si臋 to powtarza膰.

Z regulaminu nie偶yciowe s膮 limity na rozmiary obrazk贸w wstawianych na forum. Skrypt forum i tak je automatycznie skaluje (kiedy艣, w czasach phpBB, tego nie by艂o), a i rozdzielczo艣ci wy艣wietlaczy s膮 obecnie inne ni偶 kiedy艣.

Zreszt膮 i tak w praktyce ju偶 nikt ich raczej nie egzekwuje.