Regulaminowa ankieta

Krótka ankieta o regulaminie serwisu Dobreprogramy.pl :slight_smile:

http://forum.dobreprogramy.pl/regulamin-forum-serwisu-dobreprogramy-173063t.html

Regulaminy nie są do lubienia bądź nielubienia, ale do ich przestrzegania. Pojmujesz, czy nie bardzo?

Dlatego umieściłem to w dziale na luzie

Tutaj i na forach podobnych u konkurencji, zawsze w regulaminie znajdzie się punkt, który nie sprzyja użytkownikom. Niektóre z tych punktów są tak absurdalne, że musieli je układać ludzie, których nie określę tutaj otwarcie, bo zostanę zlinczowany.

Poza tym na każdym z największych portali spotkałem się z dziwnymi moderatorami, którzy uważali, że mają rację nawet wtedy, gdy jej nie mieli. W dodatku nie znosili krytyki, a każde krytyczne słowo było usuwane.

Więc moja odpowiedź jest jedna - regulaminy są do dupy. Ale kto lubi być ograniczany?

Hej,

Aestumatio - tak na marginesie, w regulaminie jest informacja o tym, kto go tworzył:

A po co regulamin? Głównie po to, by użytkownicy z forum nie zrobili chlewu.

Pozdrawiam,

@Dimatheus

A moderatorzy mieli czego BEZMYŚLNIE i BEZREFLEKSYJNIE  przestrzegać. 

Z tego miejsca pozdrawiam @rgabrysiaka

 

 

Brak regulaminów, brak prawa = anarchia, często mylona z demokracją. Mnie żadne regulaminy nie przeszkadzają, a jeśli nawet tak, to spływam… na inne forum!

Moim skromnym zdaniem obecnym regulamin jest strasznie wybrakowany i niedopracowany. A sama moderacja jak już zostało wspomniane działa jak jakieś roboty które nie wiedzą co to normalna rozmowa. Kiedy już się zacznie coś argumentować lecą warny szczególnie kiedy to oni nie mają racji bo przecież się nie przyznają a takiemu wszystko wolno. To dopiero jest bezprawie i anarchia.

Ja bym się ucieszył, gdyby w regulaminie pojawił się zakaz korzystania z czcionki Comic Sans MS w postach :slight_smile:

Czyta się to bardzo źle.

Jest taka czcionka, więc można z niej korzystać. Przyznam jednak, że zdarzyło mi się, iż jeden z administratorów poprawił 2-3 moje posty poprzez zmianę czcionki. Poza tym przez wiele miesięcy nikt się nie czepiał.

A teraz moja uwaga - posiadam wadę wzroku, dla mnie używana przeze mnie czcionka jest milsza dla oka niż czcionka, której Ty używasz. Nic na to nie poradzę. Każdy trochę inaczej będzie do tych kwestii podchodził, bo bodźce docierające do mózgu są różnie interpretowane przez różne osoby. Podobnie ma się kwestia związana ze smakiem lub z zapachem. Jeśli zapach lub smak Ci się nie podoba, to nie jest to kwestia wyboru, ale tego, że Twój mózg odbiera te bodźce w konkretny sposób. :slight_smile:

Jak to mówią, punkt widzenia zależy od… Ile osób tyle pomysłów na kształt regulaminu. A w sprawie otwartego określania ludzi tworzących regulamin - jak dla mnie nie krępuj się. Podejrzewam, że reszta moderacji podobnie jak ja, niejednokrotnie otrzymała “przyjazne” PW z epitetami pod naszym adresem, których na forum publicznym nie powinno się cytować. 

Nie wiem jakie zasady panują na innych forach, jednak tutaj, zawsze gdy masz jakieś zastrzeżenia do pracy moderatora - w tym i mojej, zgłoś ten fakt do administracji. Jednak zawsze gdy to mówię, pojawia się kontrargument - nie warto, nic to nie da etc. Na to już nic poradzić już nie mogę.

Ze skrajności w skrajność :slight_smile:

Dziękuję i również pozdrawiam.

Możesz mieć rację. Jednak w tych dwóch różnych tematach oceniłem moderacje z dwóch różnych perspektyw.

Tutaj jest to po prostu moderator który dość często, choćby nie wiem co stara się wypełnić paragrafy regulaminu.

W tamtym temacie na moderatorów patrzyłem bardziej jak na zwykłą grupę użytkowników którzy jeśli już przestaną cytować paragrafy w tematach łamiących regulamin to da się z nimi prowadzić sensowną dyskusję a ich wypowiedzi czy argumenty są poparte wiedzą i doświadczeniem a nie przetłumaczonymi artykułami z internetu o często rzeczach o których nawet nie mają zielonego pojęcia.

Ale to ci przecież nie pomoże, bo ty czytasz przede wszystkim posty innych, którzy używają zazwyczaj standardowej czcionki. A przeszkadzasz innym w czytaniu twoich postów.

Jeśli masz wadę wzroku, to możesz sobie zwiększyć czcionkę w przeglądarce, albo nawet skonfigurować ją tak, by wszystko ci wyświetlała w Comic Sans MS.

To  teraz  spokojnie usiądź, pomyśl i wyciągnij wnioski:

Swoje posty umieszczasz na forum po to żeby samemu je czytać, czy po to aby inni je przeczytali??

Jeżeli to drugie to konkluzja nasuwa się sama … :slight_smile:

W ankiecie powinna być opcja: kto przeczytał cały regulamin? :wink:

Nie znajomość zasad nie zwalnia z ich przestrzegania.

Kiedyś czytałem, ale to było na tyle dawno temu, że mało co pamiętam. Na każdym forum zasady są mniej więcej takie same, a za pojedyncze, drobne, złamanie regulaminu i tak nikt cię nie zbanuje, zazwyczaj nie da nawet warna. Chyba  że będzie się to powtarzać.

Z regulaminu nieżyciowe są limity na rozmiary obrazków wstawianych na forum. Skrypt forum i tak je automatycznie skaluje (kiedyś, w czasach phpBB, tego nie było), a i rozdzielczości wyświetlaczy są obecnie inne niż kiedyś.

Zresztą i tak w praktyce już nikt ich raczej nie egzekwuje.