Regulator do 2 pinowego wiatraka


(Memento 14) #1

Witam, czy do wiatraka z 2 pinową wtyczką można podpiąć jakiś regulator? muszę trochę wyciszyć drugi wiatrak w 4870 Sonic bo chodzi na maxa i sąsiedzi myślą że odkurzam mieszkanie :slight_smile:

pozdrawiam


(Marekglapa) #2

Raczej można. Tylko jak chłodzenie nie będzie pracowało na takich obrotach jak ustawił producent to karta może się spalić.

xD


(steemm) #3

znaczy sie w radku masz wiatrak, możesz go profilem ustawić na mniejsze obroty

fanfix powinien tutaj pomóc

http://forum.pclab.pl/t383958.html


(Marekglapa) #4

@steemm

vercyn ma wersję ze zmienionym chłodzeniem. FanFix jest dobry do referencyjnej suszarki.


(steemm) #5

co ty gadasz, ja mam gainwarda golden sample 4850 i sobie zrobiłem kilka profili do grania i do przeglądania neta + profil nocny gdzie wszystko jest cichutkie :slight_smile:


(Memento 14) #6

tam są 2 wiatraki, jeden ma obroty w zależności od temp. a drugi podpięty pod 2 pin i max napięcie i max obroty buczy jak cholera. Po odpięciu tego drugiego jest cichutko ale temperatura w idlu 60 :confused: Dlatego chciałem go podpiąć pod jakiś regulator. Pisząc tego posta nie potrzeba mi 100% obrotów a własnych myśli nie słyszę:slight_smile:

palit4870sonic.jpg


(Emilmlo) #7

Na śledziu jest regulator obrotów, zapewne jest ustawione na turbo.


(Memento 14) #8

To nie jest regulator obrotów, tylko przetaktowanie zegarów. 750 Mhz (TURBO 775MHz) ; 3800 MHz (TURBO 4000MHz).


(Emilmlo) #9

Widzę że kolega mnie w błąd wprowadził, jego karta nie jest głośna, zapytam go dokładnie.


(steemm) #10

to może zrób profil w ccc i wklej tutaj zawartość pliku, porównam to z moim i zobaczę czy nie ma tu opcji do dwóch wentyli :>


(Memento 14) #11

Nie widzę nigdzie nic takiego. ale po odłączeniu drugiego fana i ustawieniu pierwszego na ~65% jest w miarę chłodno (49 w idlu) i cicho.

Teraz wróćmy do tematu:)

Image4.jpg

Czy kupując coś takiego (AAB Cooling - Fan Speed Controller 1) da rade podłączyć ten 2 wiatrak? w męskie wtyczki (po prawo) wcisnę złącze od wiatraka. Na wiatraku są co prawda tylko 2 piny ale podobno jeden przesyła info o obrotach i nie musi być podpinany. Teraz druga końcówka regulatora... czy mogę to podłączyć pod płytę? czy muszę pod 2pinowe wejście na karcie?