Regulator obrotów wentylatorów

Witam.

Zakupiłem do swojej obudowy 2x 80x80 SilentiumPC Mistral, i SilentiumPC Mistral 120x120.

Podłączyłem je do płyty głównej. I musze stwierdzic ze sie rozczarowałem. Te 3 wentylatory ma max. obrotach chodzą bardzo ale to bardzo GŁOŚNO.

Czy jeżeli bym zakupił regulator obrotów wentylatora http://allegro.pl/aab-cooling-fc6-regulator-obrotow-6-wentylatorow-i2124541573.html

I ustawił na gałce na minimum, to czy wentylatory by głosno działały ???

Chodzi mi o cisze. nie ma zadnych drgań obudowy ani nic…

Pozdrawiam

Nie prościej zmniejszyć obroty w biosie ?

Po1.Próbowałem, lecz nadał głośno pracoja.

Po2. Wolał bym regulator obrotów, tach chyba by było najprościej;D

A pozatym, mi dodatkowe chłodzenie potrzebne podczas gier, tzn. bardziej intensywne, mam karte graficzna GTX 550ti i strasznie chyczy gdy sie nagrzeje. A jakbym miał regulator to w każdej chwili moze zwiekszyc/zmniejszyć obroty:D A tak bym musial kompa ponownie uruchamiac.

Pozdrawiam

Powinieneś mieć dołączone oprogramowanie do sterowania obrotami które jest najczęściej dołączane do sterowników płyt głównych (wtedy nie musiał byś restartować komputer).

Co do sterowania tym panelem to nie mam pojęcia ale wydaje mi się że jak ustawisz najwolniejsze obroty to od tego ciszej nie będzie.

Mam podobny regulator, najmniejsze napięcie wyjście to 5volt,

i przy takim napięciu wentylatory będą się kręcić bezgłośnie…

Mam taki regulator i na ustawieniu Low wentyle są niesłyszalne (mam 4x SilentiumPC Evo 120 mm)

powinny być co najwyżej ledwie słyszalne :slight_smile:

Przepraszam bardzo, zakupiłeś najmocniejsze wersje wentylatorów i spodziewałeś się ciszy? Trzeba było brać zwykłe Zephyry, które to są znacznie cichsze.

Chyba logicznym jest to, że przy mniejszych obrotach wentylatory są cichsze? :wink: Poza tym ja mam taką zasadę co do paneli sterujących, że jeśli producent nie deklaruje obciążalności kanału to omijam taki panel szerokim łukiem.

Tam na każdym kanale siedzi zwykły stabilizator napięcia 7805,

którego wydajności jest na poziomie 1Ampera, czyli około 12Wat…

Te panele sa dość wygodne, nie trzeba grzebać w żadnym sofcie żeby podkręcić

chłodzenie, wystarczy przekręcić ‘gałkę’ i już…