Regulator wentylatorów zasilanych z 4pin

Kupiłem obudowę która ma 5 fabrycznych “wiatraków” - niestety są zasilane z molexów i nie mam możliwości ich regulacji - a w 70% przypadków wystarczyło by mi nawet 30% ich obrotów…

Czy istnieje regulator (z ręczną regulacją - bez termostatu) który jest w stanie sterować pracą pięciu wentylatorów zasilanych z gniazd 4pin (molex) bezpośrednio z zasilacza??

A może zastosować jakąś przejściówkę i zasilić je z gniazd 3pin z płyty opierając się na wbudowanym termostacie i regulatorze obrotów??

(wie ktoś jakie 3pin ma napięcie??)

Albo zaadoptować do tego celu zewnętrzny regulator 3pin tzn. do płytowych “3pinów” podłączam standardowy regulator, do regulatora podłączam przejściówkę 3pin na 4pin (molex) i taką już podłączam do wentylatorka…

Dobrze to wykombinowałem?

Jak to najprościej i najtaniej zrobić? (bez wymiany “śmigiełek”)

Możesz kupić panel sterujący który ma wbudowany układ PWM koszt ok. 50 zł na 4 wentylatory i powinno działać tylko nie będziesz miał odczytów prędkości wentylatorów bo na 4= pinowym molexie zapewne masz tylko 2 kabelki do zasilania :slight_smile: ale po co ty się tak bawisz odłącz 4 wentylatory zostaw jeden i będzie spokój :stuck_out_tongue:

Witam!! Poszukaj tu http://www.elektroda.pl Opisów całe mnóstwo.