Reinstal systemu Win10

Witam po zakupie nowych bebechów tj. nowego mobo, procka, pamięci będę musiał przeinstalować system. To pewne i nie w tej sprawie proszę o pomoc.

Szanowni użytkownicy, czy musze po przeinstalowaniu systemu od nowa instalować gry czy jest jakiś myk żeby tego uniknąć. Robiłem to już kilka razy i zawsze po reinstalu wyskakiwał komunikat że jakaś giera nie może znaleźć ścieżki dostępu. Proszę o poradę.

Otwierasz Iso w exploratorze i uruchamiasz setup.exe. System się nadpisze i wszystkie programy będą na swoich miejscach.

  1. Prawdopodobnie nie będziesz musiał.
  2. Jednak wymagana będzie nowa licencja lub kontakt z infolinią microsoft po zmianie sprzętu.

Przy aktualizacji tak jest. Przy stawianiu systemu od zera na świeżo wszystko trzeba instalować od nowa.

Gdzie masz te gry zainstalowane? Są ze steam lub czegoś podobnego?

Jeżeli masz gry z platform typu Steam, Epic Games, GOG to można „naprawić instalację”, wystarczy mieć folder z grą z poprzedniej instalacji. Aplikacja sprawdza wtedy integralność plików, wpisy w rejestrze i podejmuje próbę naprawy.
Da się nawet jak oficjalnie nie ma takiej funkcji. Przykładowo, w aplikacji Epic wystarczy rozpocząć pobieranie gry i podmienić odpowiednie katalogi.
https://www.youtube.com/watch?v=2FCPgnmXidQ

1 polubienie

Większość gier mam na Steam, Epic, Battle.net i Battlestate Games (Tarkov). Skoro tak to sprawa wygląda ok i wszystko się naprawi samo. Gorzej jeśli to jakieś gry spoza platform i (mniej legalne) :sunglasses: co wtedy?

No raczej system od zera bo nowa płyta to MAG Torpedo B560 MSI ATX a stara to AsRock B85 Pro4. Więc dwa zasadniczo różne chipsety.

Zazwyczaj nie ma to większego znaczenia.

Po uruchomieniu zobaczysz po prostu ekran wykrywania nowego sprzętu i konfigurowania komputera, 10 minut później pulpit i prawdopodobnie komunikat o nieaktywnym systemie.

Reinstalka gierek po namierzeniu instalatora jak chamsko skopiowany katalog nie zezwala na uruchomienie gry. Save może będzie w katalogu „dokumenty” lub %appdata%.

Robisz kopię katalogu gry z program files.
Kopię kluczy rejestru gry zwykle ze ścieżek HKLM\Software i HKCU\Software
Kopię katalogów gry z:
„Dokumentów”
C:\Users\Nazwa\AppData[roaming, local, locallow]
C:\ProgramData

Wrzucasz wszystko na swoje miejsce i powinno działać.

1 polubienie

Bardzo dziękuję za pomoc.

Dziękuję wszystkim za pomoc.