Reinstal wina - jak często?

Zastanawiam się właśnie jak często powinno się robić reinstal systemu. Czy reinstalować go tylko w razie potrzebny np. jakiegoś wirusa co się nie da usunąć czy coś podobnego. Jak sądzicie?

Jak wszystko chodzi jak należy to po co :wink: Z tym to jest tak - jak już wszystkie sposoby zawodzą to wtedy format. A im więcej się w systemie grzebie tym łatwiej coś skopać :wink:

Hehe, więc jak wszystko gra to zostawie w spokoju :wink: Bo trzymam już staryszka powyżej 6 miesięcy :stuck_out_tongue: Dlatego się zapytałem :slight_smile:

U taty na laptopie system chodzi już 3 lata bez formata więc jak dbasz :mrgreen:

W zasadzie warto lepiej robic sobie kopie partycji z systemem bo nie ma zasady że trzeba robi się reinstal jak juz nic nie pomaga :wink: :wink:

Jeżeli konserwujesz system (CCleaner, Diskeeper Lite, AIDA32),

oraz nie dopuścisz do zawirusowania (Sygate personal Firewall, Antivir, Adaware - lub inne) to oczywiście można działać długo bez reinstalki.

Złączono Posta : 13.07.2006 (Czw) 21:33

oczywiście ta metoda jest najlepsza - trzeba tylko odpowiednio nazywać i opisywać pliki, żeby nie stracić rachuby.

Pamiętam iż są takie robaki co uruchamiają się w określonym terminie wyznaczonym przez twórce.

Więc jak stworzymy obraz partycji z takim ustrojstwem o któym jeszcze nie wiemy że już czycha na start to pupa zbita.

Reinstall systemu powinno się robić tylko w ostateczności: gdy wszystkie inne metody nie pomogły.

I może na tym poprzestańmy bo temat ma inklinacje do OTowania.

Formata robi sie wtedy kiedy juz nic nie pomaga ja juz jedego systama trzymam 4 miesiace i nadal chodzi jak nowy chociaz mam tylko 128 MB RAMu a mam XPka

Aby nie było kolejnego tematu kto kiedy robił formata to podaję link do identycznego tematu:

:arrow: kiedy ostatni format?

Myślę iż tamten temat może służyć również jako ciekawostka dla Ethan90

To dział techniczny, nie pisz bzdet

Kosz

Z zasady wcale.

Jak wirus to są sposoby na ich usuniecie. Reinstall to juz ostateczność.

Wg. specjalistów Microsoftu reinstall to jedyna metoda na “naprawę” systemu po infekcji.Doradzają oni dużym firmom automatyzację procesu czyszczenia twardych dysków i instalacji “czystego” OSa.

źródło

Ja zazwyczaj mam wina aż go “zajadę”. Z tego co czytałem w różnych poradach to zaleca się co ok rok przy normalnym użytkowaniu. Właściwie nie wiem po co, skoro można go konserwować i chronić przed infekcjami, żeby działał. Właśnie mam zamiar formatować dysk i instalnąć winde na nowo, bo ma już ponad 2 lata i jego działanie pozostawia wiele do życzenia - zamula jak nie wiem, wiesza się explorer.exe, nie ładuje się większość ikon do tray’a, no padaka po prostu. Żadne już “łatanie” nie pomogło. Inaczej nie robiłbym formata.

Nie robie wcale.Wrzucam ghosta i mam w 5 minut calosc.

Firekage nie kazdego stac n zakup programu, typu Norton Ghost.

Formata z zasady nie powinno sie robic, jesli system sie trzyma to niech tak bedzie. Formata robi sie tylko wtedy kiedy wszystkie inne metody zawodzą i jest to ostatnia deska ratunku.

hehe, dopuki miałem windowsa xp, sysa reinstalowałem co ok. 3 miechy…a to przez te experymenty z vizualizacją Osa, i zmianie wszystkiego na vistę :lol:

Od zakupu w2k3 czyli 1,5 miesiąca temu, formata nie robiłem , system czasami muli, ale logi kontrolne, optymalizacja kompa, i wszystko w porządku u mnie jest, wydaje mi się że teraz już system będę reinstalować może raz na rok, albo wcale, jak nie będzie takiej potrzeby … w tym że już nie bawię się w zadne zabawy zmieniające wygląd systemu na vistę :wink:

aero a w jakim stopniu wykorzystujesz mozliwości tego systmu? Bo z tego co wiem to jest to platforma serwerowa. Fakt ze po kilku ustawieniach jest tez dobrym Desktopem, no ale…Watpie ze wykorzystasz 1/4 mozliwości tego systemu…no chyba ze jesteś adminem jakiejs wielkiej sieci…:slight_smile:

Widzę jednak, że temat przekształcił sie w luźną rozmowę. Przenosze więc go do luźniejszego działu.

A za 10 złociszy też nie stać :o

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=53368

Dla chcącego nic trudnego 8)

Złączono Posta : 20.07.2006 (Czw) 11:15

Mógł kupić roczną wersję trial dostępną z PCWK i teraz się nią bawić.

Ze względu na dziwactwa i atrakcje które MS nam funduje odnośnie win XP, sam się zastanawiam nad zainstalowaniem win 2K na swoim domowym komputerze.