Reinstal wina - jak często?


(Ethan) #1

Zastanawiam się właśnie jak często powinno się robić reinstal systemu. Czy reinstalować go tylko w razie potrzebny np. jakiegoś wirusa co się nie da usunąć czy coś podobnego. Jak sądzicie?


(Myszonus) #2

Jak wszystko chodzi jak należy to po co :wink: Z tym to jest tak - jak już wszystkie sposoby zawodzą to wtedy format. A im więcej się w systemie grzebie tym łatwiej coś skopać :wink:


(Ethan) #3

Hehe, więc jak wszystko gra to zostawie w spokoju :wink: Bo trzymam już staryszka powyżej 6 miesięcy :stuck_out_tongue: Dlatego się zapytałem :slight_smile:


(Myszonus) #4

U taty na laptopie system chodzi już 3 lata bez formata więc jak dbasz :mrgreen:


(pysiu) #5

W zasadzie warto lepiej robic sobie kopie partycji z systemem bo nie ma zasady że trzeba robi się reinstal jak juz nic nie pomaga :wink: :wink:


(Kizeweter) #6

Jeżeli konserwujesz system (CCleaner, Diskeeper Lite, AIDA32),

oraz nie dopuścisz do zawirusowania (Sygate personal Firewall, Antivir, Adaware - lub inne) to oczywiście można działać długo bez reinstalki.

Złączono Posta : 13.07.2006 (Czw) 21:33

oczywiście ta metoda jest najlepsza - trzeba tylko odpowiednio nazywać i opisywać pliki, żeby nie stracić rachuby.


(aju) #7

Pamiętam iż są takie robaki co uruchamiają się w określonym terminie wyznaczonym przez twórce.

Więc jak stworzymy obraz partycji z takim ustrojstwem o któym jeszcze nie wiemy że już czycha na start to pupa zbita.

Reinstall systemu powinno się robić tylko w ostateczności: gdy wszystkie inne metody nie pomogły.


(sdar) #8

I może na tym poprzestańmy bo temat ma inklinacje do OTowania.


(Kosior6) #9

Formata robi sie wtedy kiedy juz nic nie pomaga ja juz jedego systama trzymam 4 miesiace i nadal chodzi jak nowy chociaz mam tylko 128 MB RAMu a mam XPka


(aju) #10

Aby nie było kolejnego tematu kto kiedy robił formata to podaję link do identycznego tematu:

:arrow: kiedy ostatni format?

Myślę iż tamten temat może służyć również jako ciekawostka dla Ethan90


(boczi) #11

To dział techniczny, nie pisz bzdet

Kosz


(lazikar) #12

Z zasady wcale.

Jak wirus to są sposoby na ich usuniecie. Reinstall to juz ostateczność.


(_nikt_) #13

Wg. specjalistów Microsoftu reinstall to jedyna metoda na "naprawę" systemu po infekcji.Doradzają oni dużym firmom automatyzację procesu czyszczenia twardych dysków i instalacji "czystego" OSa.

źródło


(Gotowiecsite) #14

Ja zazwyczaj mam wina aż go "zajadę". Z tego co czytałem w różnych poradach to zaleca się co ok rok przy normalnym użytkowaniu. Właściwie nie wiem po co, skoro można go konserwować i chronić przed infekcjami, żeby działał. Właśnie mam zamiar formatować dysk i instalnąć winde na nowo, bo ma już ponad 2 lata i jego działanie pozostawia wiele do życzenia - zamula jak nie wiem, wiesza się explorer.exe, nie ładuje się większość ikon do tray'a, no padaka po prostu. Żadne już "łatanie" nie pomogło. Inaczej nie robiłbym formata.


(Firekage) #15

Nie robie wcale.Wrzucam ghosta i mam w 5 minut calosc.


(Kosior6) #16

Firekage nie kazdego stac n zakup programu, typu Norton Ghost.

Formata z zasady nie powinno sie robic, jesli system sie trzyma to niech tak bedzie. Formata robi sie tylko wtedy kiedy wszystkie inne metody zawodzą i jest to ostatnia deska ratunku.


(aero) #17

hehe, dopuki miałem windowsa xp, sysa reinstalowałem co ok. 3 miechy...a to przez te experymenty z vizualizacją Osa, i zmianie wszystkiego na vistę :lol:

Od zakupu w2k3 czyli 1,5 miesiąca temu, formata nie robiłem , system czasami muli, ale logi kontrolne, optymalizacja kompa, i wszystko w porządku u mnie jest, wydaje mi się że teraz już system będę reinstalować może raz na rok, albo wcale, jak nie będzie takiej potrzeby ... w tym że już nie bawię się w zadne zabawy zmieniające wygląd systemu na vistę :wink:


(Kosior6) #18

aero a w jakim stopniu wykorzystujesz mozliwości tego systmu? Bo z tego co wiem to jest to platforma serwerowa. Fakt ze po kilku ustawieniach jest tez dobrym Desktopem, no ale...Watpie ze wykorzystasz 1/4 mozliwości tego systemu....no chyba ze jesteś adminem jakiejs wielkiej sieci...:slight_smile:


(sdar) #19

Widzę jednak, że temat przekształcił sie w luźną rozmowę. Przenosze więc go do luźniejszego działu.


(fiesta) #20

A za 10 złociszy też nie stać :o

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=53368

Dla chcącego nic trudnego 8)

Złączono Posta : 20.07.2006 (Czw) 11:15

Mógł kupić roczną wersję trial dostępną z PCWK i teraz się nią bawić.

Ze względu na dziwactwa i atrakcje które MS nam funduje odnośnie win XP, sam się zastanawiam nad zainstalowaniem win 2K na swoim domowym komputerze.