Reinstal Windows 7

Witam.

Windows 7 zawiesił się i po resecie uruchamia się “Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia”, niestety po chwili swojej pracy wyświetla komunikat “Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia nie może automatycznie naprawić komputera” A o to szczegóły problemu:

Natomiast szczegóły diagnostyki i naprawy to:

Jak widać po ostatniej linijce, dostrzega jakiś problem ale nie jest w stanie go określić i przez to nie może go naprawić i w związku z tym nie pozwala uruchomić systemu - umożliwia jedynie wyłączenie bądź ponowne uruchomienie systemu. A po ponownym uruchomieniu znowu uruchamia się to “Narzędzie do…” i tak w kółko.

Więc tu pytanie - da się pominąć uruchamianie tego “Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia” i normalnie uruchomić system? A jeśli rzeczywiście system jest uwalony to da się go jakoś inaczej naprawić niż za pomocą tego “narzędzia” - np. Tak to było do XP czyli w czasie instalacji wybierało się “Napraw” i następował reinstal systemu bez formatowania dysku? Uruchamiałem instalator 7 w poszukiwaniu tej opcji i jest “Naprawa” ale to uruchamia te “Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia”. W czasie instalacji można wybrać opcję “Uaktualnienie”, niestety ale po wybraniu tej opcji nakazuje normalnie uruchomić komputer i z poziomu windowsa uruchomić instalator 7-ki i wybrać “Uaktualnienie”. No ale jak pisałem - mojemu komputerowi “Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia” nie pozwala normalnie uruchomić systemu.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Żaden punkt przywracania nie był utworzony więc nie ma z czego przywracać…

stefan1986 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Tym WinRe to też się już bawiłem. Te pierwsze narzędzie to właśnie te “Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia” które samo się uruchamia i nie pozwala uruchomić systemu. Reszta narzędzi jest bezużyteczna bo jak pisałem nie były porobione punkty do przywrócenia i żaden obraz dysku. Jedynie pobawiłem się konsolą i komendą Chkdsk z parametrem /R i oto rezultat: http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-10/a85d7e64.jpg Jak widać żadnych błędów nie ma (tylko zastanawia mnie ten końcowy komunikat: “Nie można przenieść zarejestrowanych komunikatów do dziennika zdarzeń. Kod błędu: 50”

Ponowne uruchomienie komputera i dalej uruchamia się te “Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia”…

Tak, więc teraz to już tylko chciałbym się dowiedzieć jak można ominąć te “Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia”. Ono ewidentnie jest zaplanowane bo jak w konsoli wpisałem sfc /scannow (sprawdzanie poprawności plikow systemowych) to dało komunikat, że właśnie naprawa komputera jest zaplanowana i dlatego skanowanie nie może się odbyć. Należy ponownie uruchomić komputer.