Reinstal XP import ustawień

Witam. Jak mam zapisać gdzieś wszystkie moje aktualne ustawienia z winodwsa xp. I jak to zrobić żeby po reinstalacji systemu wszystkie gry normalnie chodziły i nie trzeba było ich też instalować od nowa?

Możesz zrobić kopię zapasową partycji z Windows. Użyj w tym celu jakiegoś programu, np. Norton Ghost.

http://www.dobreprogramy.pl/Norton-Ghos … 12025.html

a moze coś takiego

http://www.pcamator.pl/home/reinstalacj … eczenstwa-

Hubertsalari chce od nowa instalować windows, a Wy mu podsuwacie programy do tworzenia obrazów partycji, co nie ma sensu. Wiele programów zapisuje swoje ustawienia w C:\Dokumenty i ustawienia\użytkownik\dane aplikacji. Jest tam np. folder o nazwie Mozilla. Jeżeli używasz przeglądarki firefox, to skopiuj sobie ten folder, a po zainstalowaniu windy i FF od nowa - wstaw folder w to samo miejsce. W ten sposób odzyskasz wszystkie swoje zakładki, rozszerzenia itp. Podobnie jest z innymi programami. Jeżeli jakiś program (np. gra) podczas instalacji upycha swoje pliki do folderu Windows\system32, to taką grę musisz instalować od nowa, bo po ponownej instalacji systemu, zawartość folderu system 32 się zmieni. Jest wiele programów, które nie muszą być ponownie instalowane. Wystarczy z C:\ przenieść je np. na D:, zainstalować system i przywrócić na poprzednie miejsce. Czeka Cię mnóstwo roboty. Ja kiedyś zainstalowałem sobie swieżą kopię Windows XP, następnie wszystkie sterowniki i aktualizacje, pousuwałem setki MB zbędnych danych z systemu, pozamykałem zbędne usługi i porty. Później zrobiłem sobie obraz partycji C:\ i przechowuję go w bezpiecznym miejscu. Jeżeli teraz z jakiegoś powodu muszę reinstalowć Windows, to przywracam obraz partycji i mam już skonfigurowany system - trwa to 3-4 minuty. Powodzenia.

A nie wydaje Ci się, że mimo wszystko łatwiej jest stworzyć obraz partycji i (zamiast wgrywać system od nowa) po prostu ją przywrócić. Pisząc ten post zakładałem, że stan systemu użytkownika Hubertsalari jest na obecną chwilę optymalny. Co innego, gdyby system był pozapychany różnego rodzaju syfem i śmieciami. Wtedy faktycznie nie miałoby to większego sensu.

A jeżeli zależy Mu na grach, to tym bardziej powinien taki obraz stworzyć, gdyż przywracając go w przypadku ostateczności, gry będą działać (gdyż tworząc obraz zostaną zachowane m.in. wpisy w rejestrze, które są potrzebne do działania niektórych gier).

Zgadzam się - tworzenie obrazu partycji jest szybkie i łatwe. Jednakże tytuł wątku: “Reinstal XP import ustawień” i treść posta autora wskazują wyraźnie, że chce on od nowa stawiać system. Trzymajcie się ciepło :smiley: .

W Windows XP jest Kreator transferu plików i ustawień -

Wszystkie programy

Akcesoria

Narzędzia systemowe