Reinstal z Windows 8 na Windows 7 błąd partycji

Kupiłem laptop z zainstalowanym Windowsem 8, który bardzo mi nie odpowiada i chciałem zmienić go na Windows 7 ultimate. Sformatowałem dysk i próbuję zainstalować, jednak podczas instalacji wyskakuje błąd:

Windows cannot be installed to this disk. This computer’s hardware may not support booting to this disk. Ensure that the disk’s controller is enabled in the computer’s BIOS menu.

Nie mogę zainstalować tego na żadnej partycji którą stworzę. Proszę o pomoc.

Musisz wyłączyć w BIOSIE opcje secure boot oraz boot ustawić na tryb “NIE tylko UEFI”

Dodatkowo konieczne będzie prze konwertowanie dysku z typu GPT na MBR bo 7 nie może działać na GPT. UWAGA stracisz wszystkie dane i partycje przywracania.

Obsypię cię złotem no :smiley: Działa!

Musisz pozbyć się wszystkiego, czyli fabrycznej partycji recovery. Zrób sobie na dysku DVD wzor recovery, z pewnością przyszedł z systemem ci taki programik. Później ustaw boot w Bios na urządzenie DVD, a nie na UEFI, kiedy ruszy Windows 7 dojdź do formatowania dysku, I usuń partycje, kolejno. tam będą widoczne aż 4 partycje. Każdą dawaj na usuń. Az pozostanie ci jeden dysk z jedną partycją, załóż ponownie partycje i zrób format i Windows 7 powinien się zakładać. I odwrotnie, kiedy przyjdzie ci ochota na Windows 8, wybierzesz w BIOS, boot z UEFI dojdziesz do formatu, usuniesz partycje i założysz od nowa dyskiem już z DVD, powinny się znowu pokazać 4 partycje, i jedną główną ta największą objętościowo sformatujesz, i założysz Windows 8 już z aktywacja. Bo numerek Windows 8 jest w BIOS ukryty. A teraz przyjdzie ci używać Windows 7 z Crack, hahaha. A pościągałeś sobie chociaż sterowniki pod Windows 7?, bo zaraz będziesz pisał, ze internet nie działa.

:lol: :lol:

Dzięki wielkie! :slight_smile: Wszystko śmiga, temat można zamknąć :slight_smile: