Reinstalacja bez utraty danych

Na pewnej stronie znalazłem taki trick mówiący o tym, że chcąc zrobić reinstalkę XP bez utraty danych wystarczy:

1. Przy włączonym XP włożyć płytę do napędu i po autostarcie wybrać "Zainstaluj system Windows XP".

3. Klikamy dalej, zaznaczamy Tak (akceptacja umowy.) 

3. Wpisujemy klucz i czekamy aż wszystko samo się porobi. Najpierw będzie to: 

a) Skopiowanie plików 

b) Restart komputera 

c) Wgranie instalatora (dodam, że będizesz miał do wyboru Microsoft Windows XP(tak u mnie) i Instalator systemu Windows XP, zdecydowanie wybieramy to drugie). 

d) Przygotowanie do instalacji 

e) Restart Komputera 

f) Instalacja (tu możemy iść na np. na kawe, ponieważ wszystko samo się zrobi i wrucic za około 15 minut.) 

g) Restart Komputera 

h) Ustawienie użytkownika (polecam ominąć to, wtedy będziemy mogli sie zalogować na 'stary pulpit' czyli użytkownika z przed instalacji (Omijać tylko w przypadku, gdy uaktualniamy windows'a XP!). 


To na tyle, dodam jeszcze nie nie trzeba robic żadnych kopii bo wszystko będzie jak było. Nowe będą tylko pliki systemowe.[/code]

Czy to prawda?

na początku trzeba wybrać aktualizuj system lub http://adam749.eu/index.php?id=instal_XP pkt 5b.

Po za tym to nie jest żaden trick tylko naprawa systemu. Przydaje się to gdy np: coś nam nawali i nie da się włączyć systemu.

Rozumiem, że w ten sposób mogę stracić tylko jakieś ustawienia systemowe typu internet, a np. Moje dokumenty pozostaną?

internet zostanie. To przywraca tylko oryginalne pliki systemowe. Pliki użytkownika zostają nienaruszone.

To jest wgranie systemu Windows tylko że bez formata wybieramy Bez zmian i wszystkie pliki jakie mieliśmy na partycji zostaną razem ze śmieciami co mieliśmy przed instalacją :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

W zasadzie chodzi mi tylko o to, żeby rozwiązać problem z urządzeniami HID.